מאחורי המסכה – סיפור אהבה ונציאני

בביקור האחרון שלי בונציה זכיתי להיות בקרנבל המסכות. הפסטיבל המרהיב עצמו הוא חוויה מדהימה אבל לפעמים מה שמעניין לא פחות הוא הסיפור שמתרחש מתחת למסכה. אין מקום רומנטי יותר מונציה עם כל תעלותיה להתרחשות הסיפור שאתם הולכים לקרוא כאן.

| בכל פינה הסתתרה דמות אחרת

הגעתי לוונציה בדיוק בתחילתו של הפסטיבל, טיילתי בכנסיות ובמוזיאונים אבל לא יכולתי להיפרד מהרחובות ומהגשרים עצמם. המונים נוהרים ברחובות, שותים, רוקדים, שותים קפה אבל הכי חשוב –  עוטים מסכות. בכל פינה הסתתרה דמות אחרת ובסמטה פנימית התגלה לנגד עייני תיאטרון רחוב קטן. התחפושות עצמן עשויות מעיסת נייר בשלל צבעי הקשת, מוקפדות אסתטיות ומרשימות. המשכתי להסתובב בין התעלות ואז ראיתי מראה שפשוט לא יכולתי להתעלם ממנו, ראיתי דמות מחופשת יושבת על הרצפה עם ידיה על הפנים.

1

איטלקית, אני לא יודעת (לצערי), אבל ניסיתי לפנות אליה באנגלית ולהבין מה קרה למי שמתחת למסכה. ניסיתי להגיד "סליחה! קרה לך משהו? אני יכולה לעזור?", אך הדמות המשיכה לבכות דקות ארוכות. לבסוף, הורידה את המסכה ומתחתיתה גיליתי נערה בת 15, איטלקייה יפיפייה, עם עיניים אדומות מבכי ארוך. שאלתי אותה "מה קרה?" וחיכיתי שתירגע מהבכי בכדי שנוכל לדבר בשקט.

| טיילנו לכיכר סן מרקו המרשימה

התחלנו לטייל ברגל ובערב רצינו להגיע לכיכר סן מרקו (Piazza San Marco) הידועה ככיכר מרשימה בכל עונות השנה שהופכת בעת הקרנבל לתפאורה מדהימה להמון החוגגים הצבעוניים, עם דוכני מזכרות, אוכל, והבזיליקה המופלאה (Basilica di San Marco). היא התחילה לספר לי על בחור שהכירה, תייר אמריקאי ועל איך שהם התאהבו. על שבועיים מופלאים שהיו להם יחד בהם שטו על הגונדולות, טיילו על הגשרים, הסתובבו בין הסמטאות והכיכרות, ישבו במסעדות רומנטיות, הלכו להצגות – הכול הרגיש ממש כמו סרט רומנטי.

2

עצרתי אותה ושאלתי: "אוקי, אז איפה הוא?" היא סיפרה לי שהיא לא מוצאת אותו, שאחרי שבועיים מופלאים פתאום הוא לא התקשר. היא חיפשה אחריו בבית המלון שלו ועקבותיו נעלמו. לא השאיר טלפון ולא כתובת. היא חשבה בקול רם, "אולי הוא נשוי… אולי יש לו ילדים ומשפחה, אבל מה עושים כשמתאהבים? מה עושים כשמישהו נכנס לך ללב? איך מוציאים אותו? איך שוכחים?" היא שאלה אותי כמישהי שמבוגרת ממנה ב-10 שנה וציפתה לקבל ממני תשובה שתפתור לה את הבעיה.

| כתובת מגדל הפעמונים (Campanile)

לאורך כל הטיול הקטן שעשינו יחד החזקתי את המסכה היפה שלה שהייתה כבר כבדה. הסתכלתי עליה, ופתאום גיליתי שכתוב משהו מאחורי המסכה, שתינו הבטנו אחת על השנייה בהלם. לא האמנתי למה שקראתי, מה, אני ברומיאו ויוליה? נכון, הגעתי לאחד מהמקומות הרומנטיים בעולם אבל לא האמנתי שאצעד ישר לתוך סיפור אהבה אמיתי. בצד הפנימי שבמסכה היה כתוב את התאריך של היום בשעה 19:00 בערב ואת הכתובת של מגדל הפעמונים (Campanile).

v

הסתכלנו שתינו על השעון, ראינו שיש עוד 12 דקות בדיוק וכדאי שנתחיל להתקדם. הנערה שמה את המסכה על פנייה ורצה לכיוון, מרחוק ראיתי אותה עולה לתצפית המגדל ומביטה אל האופק, מחכה לאהובה הנעלם. ואז, ראיתי גבר גבוה עם מסכה שמחזיק זר של שושנים אדומות. התמלאתי התרגשות עצומה, ודמעות הציפו את עייני. כל הכיכר התמלאה מקומיים ותיירים עם מסכות ותלבושות צבעוניות. ואז הבנתי, הגעתי למקום הרומנטי והצבעוני בעולם – קרנבל המסכות של ונציה.

מצאו כאן טיולים מאורגנים וחבילות נופש בזמן קרנבל המסכות בונציה >>

כתיבת תגובה

Call Now Button