דברים שלא חשבתם שאפשר לעשות באתיופיה

אתיופיה היא מדינה רחבת ידיים ומגוונת תרבותית. במדינה יותר מ-280 לאומים שונים הדוברים מעל ל-80 שפות שונות. שלוש הדתות המונותאסטיות קיימות באתיופיה: האיסלאם שנפוץ בעיקר בדרום-מזרח, הנצרות בצפון וקהילה יהודית ביתא ישראל. אתיופיה עשירה מאוד בהיסטוריה ותרבות עם אתרים פרה-היסטוריים הפזורים לאורך המדינה. אתיופיה מציעה הרבה יותר מטבע, תרבות, ושבטים, יש בה הפתעות רבות.

בואו לגלות בעצמכם את אתיופיה

טיול באתיופיה מהווה הזדמנות בלתי רגילה למפגש עם השבטים הנכחדים, מדינת עולם שלישי שהמודרניזציה המערבית לאט לאט מגיעה ומשפיעה עליה.

אזור נופש באתיופיה? מתברר שיש דבר כזה!

השבר הסורי-אפריקאי העובר גם אצלנו בישראל, ממשיך לתוך אתיופיה באזור הדרומי ויוצר שורה של אגמים מרהיבים ונוף ירוק בין שני מדבריות. אגם אוואסה הוא אחד מהגדולים באיזור הדרום ומהווה אתר נופש מושלם. לחובבי בעלי החיים – אפשר לראות בו היפופוטמים.

מערות סוף עומר – האיזור הגדול ביותר בדרום אתיופיה וגם הצחיח ביותר. לפי האיסלאם, מוחמד בהגירתו הראשונה ברח לאתיופיה, שם קיבל מקלט ממלך אתיופיה. אחד המקומות המפורסמים באיזור הוא "סוף עומר".

מדובר באחד מהקומפלקסים המרהיבים בעולם של מערות אבן גיר הנמצא ליד כפר קטן ובתוכן זורם נהר. המערות הוכרזו בשנת 2011 כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו ואורכן של המערות 15 ק"מ אבל רק שני קילומטרים פתוחים למבקרים.

צאו עכשיו לטיול מאורגן באתיופיה 

לרוץ במרחב – יותר מאלוף עולם אחד בריצה הגיע מאתיופיה. האלוף האולימפי היילה גבריסלאסי פתח באתיופיה בנוסף למחנות אימונים גם רשת מלונות, שניים ממלונות הרשת נמצאים בשבר הסורי-אפריקאי, אחד נמצא באיזור הרמה ונמצא בקרבת איצטדיון ריצה מקצועי. במרכז אתיופיה רמה בגובה של 2500-2800 מ', הגובה המושלם לאימוני ריצה. יחד עם מיעוט מכוניות ושטחים עצומים ללא כבישים מאפשרים אימון ריצה אופטימלי. בשילוב עם מדריכים אלופי עולם בריצה זהו חלום של כל אצן.

קהילת הרסטאהפארי – במרחק של 150 קילומטרים דרומית מאדיס-אבבה נמצאת שאשאמנה,  עיר בירתם הניצחית של הראסטפארים אותה הוריש להם במתנה הקיסר היילה סלאסי לפני כ-60 שנה. הקהילה מונה כמה אלפים בודדים, רוב חברי הקהילה הגיעו מהאיים הקאריביים.

רחובותיה המנומנים כלפי חוץ של שכונת מלקא דאן  בירת הראסטפארי העולמית, טומנים בחובם שפע של מפגשים מפתיעים ומרתקים כאחד. האוירה האינטימית והמסתורית האופפת את השכונה המפורסמת ביותר באפריקה אף פעם לא מאכזבת וחושפת פן אחר ומרגש של המקום בכל ביקור מחדש.

איזור שבטי האומו – איזור מרתק במיוחד מבחינה אתנוגרפית, ההגעה לאיזור השבטים עד לפני 6 שנים היתה כמעט בלתי אפשרית, בשנים האחרונות נבנו כבשי אספלט שמאפשרים להגיע לעירות המרכזיות של איזור השבטים. השבטים באיזור שומרים על מנהגים עתיקים ונדרים כגון צבעית הגוף בלבן או צביעת השיער באמצעות אדמה אדומה. גודל השבטים נע בין אלפים בודדים לעשרות אלפים.

הקשר היהודי – קהילת יהודי אתיופיה, ביתא ישראל, מגיע מאיזור צפון מערב אתיופיה, בין אגם טאנה לערי הסימיאן עד לעלייה הגדולה לישראל הם התגוררו בכ-500 כפרים. במשך 2000 שנה הקהילה היתה מנותקת מהעם היהודי והצליחה לשמר את הדת והמנהגים היהודים.  בתחילת שנות ה- 80 רבים מחברי הקהילה ברחו לדרום סודן במטרה להגיע לישראל, בשני גלי העליה, הגיעו  לישראל 35,000 יהודים מאתיופיה.

טיפים למטיילים באתיופיה – אופיר מיטרני מצוות אשת אפריקה ממליץ

– אין צורך לעשות ויזה מראש – ניתן לעשות ויזה עם הכניסה למדינה במחיר של 50$

– מומלץ באתיופיה לצאת לטיול מודרך, נהיגה עצמית בחלק מהאיזורים עשויה להיות קשה.

– חשוב להתייעץ עם מרפאת מטיילים לגבי חיסונים.

– מי שאינו אוכל חריף, חשוב בכל מסעדה לציין זאת שכן האוכל האתיופי חריף מטבעו.

כתיבת תגובה

Call Now Button