פוליה

סיפור בבקבוק: היין של פוליה

פוליה

מאחורי כל יין טוב יש סיפור טוב, ובחבל פוליה בו מיוצרים יינות רבים ואיכותיים כל כך, יש המון סיפורים מיוחדים. על אדמת חבל פוליה הפורייה גדלים זיתים, שקדים, תאנים וכמובן ענבים מצוינים, מהם מופקים יינות משובחים. היינות המצוינים ידועים בכל רחבי איטליה וגם, ברחבי העולם. תמונות הנוף הפסטוראלי של פוליה כוללות, מלבד עצי זית מסוקסים וטרסות אבן נמוכות, גם הרבה כרמים, בהם מומלץ לבקר ולטעום מן התוצרת המקומית הטעימה.  

כבר לפני אלפי שנים, המישורים של פוליה זוהו על ידי הפיניקים והיוונים הקדומים כמקום נהדר לשתול בו גפנים ועצי זית, וזה בדיוק מה שהם עשו. "האביב הנצחי" של פוליה המשיך לככב גם בימי האימפריה הרומית עד לשקיעתה, בעוד ייצור היין בפוליה המשיך גם במהלך מאות השנים שעברו, בעיקר בגלל האקלים המצוין. חלק גדול מהענבים של פוליה מיוצאים לצרפת בזכות מתיקותם הרבה, ומשמשים לייצור יינות בוטיק צרפתיים מעולים. עם זאת, לאחרונה צצים יותר ויותר יקבים בפוליה המייצרים את היין בעצמם מהענבים המקומיים, והתוצאה – משובחת.

יין עושים באהבה ועם הרבה שמש

מגדלי היין האיטלקיים סימנו את חבל פוליה כמקום אידיאלי לגידול ענבים בגלל השילוב מושלם של שמש, אדמה וזני ענבים איכותיים. יקבים רבים מכל רחבי איטליה רכשו קרקעות בפוליה בהן הם מגדלים ענבים לייצור היין. פריחת היקבים הפכה את פוליה בשנים האחרונות לאזור בו מיוצרת כמות היין הגדולה באיטליה.

"תמיד אהבתי יין, העולם של היין, הנשים והגברים שלו. אני אוהב את היין כי הוא דבר חי. אני אוהב להסתכל על הפריחה של הענבים, ללטף את האשכולות, לחכות בדאגה עד לקבלת התוצאה בבקבוק, לבחון את הצבע כאשר היין ממלא את כוס הזכוכית ולנחש את הניחוחות הראשונים. ליהנות מהשפע של חיי הנעורים שלו, ההנאה של ההתבגרות, והרגישות שלו כשהוא מזדקן." עם תיאור רומנטי ופיוטי כל כך של מייסד יקב "פוטורה 14" בפוליה, אין ספק שחייבים לטעום את היין המקומי. היקב ממוקם באזור מפרץ טרנטו שטוף השמש, סמוך מאוד לים ומייצר יין מענבי "פרימיטיבו". יקב "פוטורה 14" הוא יקב צעיר יחסית, ובאזור עוד מגוון יקבים המשמרים את מסורת היין המפוארת.

הכל מתחיל בענבים

כדי ליהנות ממבחר היין העשיר בפוליה, כדאי להגיע לביקור בחצי האי סלנטו. האזור התוסס נחשב למעוז היין של פוליה, ועל אדמתו מיוצרים כמה מהיינות הטובים ביותר בדרום איטליה. יקב "מוטורה", מהמפורסמים באזור, ממוקם באחוזה בסגנון הבארוק בעיירה טולייה (Tuglie) שבדרום חצי האי סלנטו. היין הנעשה בשיטות מסורתיות, מתיישן במרתפי האחוזה העתיקה בתוך עשרות חביות עץ אלון ומקבל ניחוח וצבע ייחודי. כמו ביקב זה, חלק גדול מהיין בסלנטו מיוצר מזן ענבי "נגרואמארו" הידועים בצבעם הסגול הכהה במיוחד. ענבים אלו גדלים כמעט אך ורק בפוליה, במיוחד בסלנטו, ומהם מופק יין אדום מצוין. מסורת הפקת היין הכהה עברה בירושה מהיוונים לרומיים והשתמרה במנזרים עד למאה ה-20.

למעשה, לא רק חובבי יין יכולים ליהנות בפוליה, במיוחד לאור העובדה שהאזור מציע טעימה מכל הטוב הקולינארי של דרום איטליה עם שפע הגבינות הביתיות, המאכלים המקומיים והיין המעולה. בין ערי נמל היסטוריות, עיירות ציוריות מימי הביניים, סמטאות ומבנים עתיקים, חבל פוליה מציע חוויה רב חושית טעימה ומהנה.

עושה לכם חשק ליין? מצאו דילים לפוליה

לחיים!

כתיבת תגובה

Call Now Button