• ראשי
  • /
  • אירופה
  • /
  • 5 יעדים אירופיים לחופשה אורבנית אירופאית במאי וביוני!

5 יעדים אירופיים לחופשה אורבנית אירופאית במאי וביוני!

עם כל הכבוד לטבע ולחופים, הערים באירופה מציעות חוויה אורבנית שלא נמצאת בישראל, לא משנה עד כמה נשתדל. יש משהו שבשילוב ההיסטורי בין חדש לישן, הארכיטקטורה האירופית הקלאסית, האלגנטיות וההדר, המכובדות והמסורת הוותיקה שלהם בכל דבר שהוא, מאכילת גבינות ושוקולד ועד שמן זית ויינות, שלא לדבר על מבשלות בירה. יש באירופה תרבות אורבנית עשירה שלא כדאי לוותר עליה בשום פנים ואופן. בינינו, האתרים המרכזיים יפים כל כך שאפשר לחזור אליהם שוב ושוב ולהרגיש בבית, או פשוט לא לסיים את כל הרשימה הארוכה ולגמוע אותם חופשה אחר חופשה. אירופה מציעה המון חופשות אורבניות איכותיות לחובבי פאר היסטורי, וננסה להציע לכם כאן מהמיטב.
| ולנסיה, תשוקה ספרדית

ניחוח ספרדי שאינו יוצא מהאופנה, במיוחד כאשר אוהבים את הלהט והתשוקה הספרדיים שמאפיינים אותה כל כך. ולנסיה היא עיר יפהפייה וגדולה, מהמרכזיות שבספרד וככזו היא אוצרת בתוכה את ההיסטוריה הספרדית הענפה, על כל מי ששלט בה. בוולנסיה עיר עתיקה על גדות נהר טוריה, עם סיפורים מעניינים, פארק ענק שנבנה על גדת הנהר שהוטה, שוק מקורה ומבנים מרהיבים ארכיטקטונית, מסעדות שידועות בקולינריה המשובחת שלהן והמוניטין שיצאו לעיר בתחום זה, אתרי מורשת עולמית, גני חיות ופארקים.

shutterstock_135556691_micalet-cathedral-of-valencia

מצאו כאן חבילות נופש לוולנסיה >>

| פראג, מרכז אריסטוקרטי מפעים

העיר ההיסטורית שכולה מורשת עולמית וקשר הדוק גם לתרבות היהודית, זוהי פראג, עיר יפהפייה במלוא מובן המילה מבחינת עיצוב ואווירה. פראג היא ערש תרבות אירופית קדומה שממנו החלו למעשה בתי המלוכה והאריסטוקרטיה של פעם. לא פלא שכל מי שמהלך ברחובות שלה מרגיש את ההדר של פעם. היא לבה של אירופה. את האטרקציות של אחת הערים המתוירות ביותר ביבשת תוכלו למצוא בעיר העתיקה, בעיר החדשה או ברובע המצודה, וכולן ירתקו אתכם באותה מידה. בניינים גותיים ובנייני בארוק, מצודות וארמונות, חנויות ומבשלות בירה, מסעדות ובתי קפה. הערכתנו היא שתצטרכו לחזור לפראג שוב ושוב משום שהקסם שלה מרתק.

shutterstock_276041009_Scenic view of bridges on the Vltava river and of the historical center of Prague.

מצאו כאן חבילות נופש לפראג >>

| סופיה, בירת תיירות אמיתית

עיר בירה הגבוהה ביותר באירופה ומשלבת את הישן שקפא בה בשנות המשטר ההוא, יחד עם החדש והמודרני. נראה כאילו סופיה השלימה שנות קיפאון סובייטי בהתפתחות תיירותית מואצת במהירות עצומה, ותמצאו בה ברים, מועדוני לילה, מסעדות וחנויות מודרניות ותוססות, כמו גם אתרי מורשת והיסטוריה, ארכיטקטורה יפהפייה ואנינה. יש בה בתי קזינו ומוזיאונים, פארקים וכנסיות, בית כנסת ותיק ומרכזי ושווקים מעניינים מאוד. תוכלו לבלות בה בלילה ולצאת לקניות וסיורי תרבות מעניינים ביום.

shutterstock_285063017

מצאו כאן חבילות נופש לסופיה >>

| וינה, עיר אצילית

כן, זו העיר שבה מנסים קודם כל שטרודל וינאי עם קצפת וקפה גורמה באחד מבתי הקפה האריסטוקרטיים, ורק אחר כך מצליחים להשתלב באווירה האצילית של העיר. חובבי המוזיקה יתענגו על שטראוס ומוצרט בכל מקום, מוזיאונים של אמנות יפה עם הציורים של קלימט ואמנים פלמיים, מוזיאון ליאופולד, או מוזיאון אלברטינה לאמנות גרפית. וינה היא פנינה אדריכלית והארמונות והכנסיות בה פשוט רבים מלהכיל את כל היופי הזה. מלכי הבסבורג ישבו שם והיא מכילה את כל הסגנונות כמעט, מרוקוקו ועד בארוק. השניצל הווינאי כמובן יחכה לכם במסעדות ובברים ובמועדונים תוכלו לסגור לילה סוער במיוחד.

shutterstock_139798426

מצאו כאן חבילות נופש לוינה >>

| בודפשט, אריסטוקרטיה במיטבה

ובכן, זוהי עוד אחת מערי האצולה של אירופה, שמחברת את שתי הערים העתיקות בודה ופשט. שתיהן ערים מפותחות ומלאות אטרקציות עירוניות ומצטיינות במערכת תחבורה ציבורית מפותחת שמובילה לכל מקום. בודפשט היא עוד אחת מהערים שאין טעם לצאת מהן עד שממצים בה הכל, כולל הפארקים הירוקים, אתרי הספא, אתרי המורשת היהודיים, שרידי העיר הרומית, החנויות והקניונים, ואיך לא – קולינריה עשירה, הונגרית מסורתית ומשובחת מאוד. בבודפשט מוזיאונים וארמונות, מערות וכנסיות מרהיבות. עיר נוספת שתרצו לראות בה הכל.

shutterstock_101837059 The medieval town of Eger taken from the ramparts of the Eger fort.

מצאו כאן חבילות נופש לבודפשט >>

כתיבת תגובה

Call Now Button