• ראשי
  • /
  • חופשה בארץ
  • /
  • סוף לתורים בחדר האוכל: המלונות בישראל בעידן הפוסט-קורונה

סוף לתורים בחדר האוכל: המלונות בישראל בעידן הפוסט-קורונה

התגעגעתם לחופשה בארץ? גם אנחנו!

רק קחו בחשבון שהחופשה הבאה שלכם תהיה שונה מכל מה שהכרתם. 

כל הפרטים כאן

מחלת נגיף קורונה (או בכינויה הגלובלי COVID-19), שהתפרצה בסין לקראת סוף שנת 2019 והתפשטה במהירות מטאורית בכל רחבי העולם, הפכה בתוך זמן קצר מאירוע שולי ואיזוטרי המתרחש בסין הרחוקה, למשבר כלל-עולמי כמעט חסר תקדים בעידן המודרני. לאחר שנים ארוכות בהן העולם נהנה מצמיחה כלכלית מתמשכת, חיזוק מגמות גלובליות כלל-עולמיות ופריחה חסרת תקדים בענף התיירות ברחבי העולם, נגיף הקורונה הכניס בבת אחת למעלה משני מיליארד תושבים ברחבי העולם לבידוד כפוי, וטלטל את העולם כולו במהלך מספר שבועות סוערים ומלאי תהפוכות.

למרבה המזל, ובניגוד לתחזיות האימים שהושמעו בתחילת המשבר, נכון לתחילת מאי 2020 נראה שהרע ביותר כבר מאחורינו, ובשעה שהעולם כולו מתחיל לשוב בהדרגה לשגרת החיים, נדמה שהמין האנושי צלח, גם הפעם, את האתגר הנוכחי. צריך לזכור עם זאת שההתמודדות עם נגיף הקורונה טרם הסתיימה, ובמהלך התקופה הקרובה כולנו נידרש להישמע בקפדנות להוראות משרד הבריאות ולנקוט בצעדי זהירות, על מנת לזרז את חזרתה של שגרת החיים המיוחלת שכל כך חיכינו לה. 

ממש בימים אלו, ובעקבות הירידה הדרמטית במספר החולים החדשים, גם ענף המלונאות הישראלי התעורר מ"שנת החורף" שלו היישר לתנופת פעילות קדחתנית, במטרה להבטיח שהמלונות ברחבי ישראל יותאמו לשגרת החיים החדשה של ימי הפוסט-קורונה. הדגש הוא, בין היתר, על חיטוי והיגיינה בכל שטחי המלון, מניעת התקהלויות בשטחים הציבוריים, צמצום התקהלויות ופעילויות המוניות, בדיקות חום לאורחים, ועוד. 

מגוון מלונות מפנקים במחירים שלא כדאי לפספס – לחצו כאן 

אז איך תיראה החופשה הקרובה שלכם בישראל? 

בקיצור: לא כמו שחשבתם.

יהיה לכם פחות מגע ישיר עם צוות המלון, תשתתפו בפחות פעילויות קבוצתיות ותימנעו מהתקהלויות המוניות במהלך שהותכם במלון. לכל אורך החופשה שלכם תהיו עדים לשגרה חדשה של היגיינה וחיטוי, הן בחדר שלכם והן בשטחים המשותפים של המלון, ויתכן שאף תתבקשו לעבור בדיקת חום עם הגעתכם למלון. 

מצד שני, תיהנו מחווית אירוח אינטימית ומפנקת מהסוג שטרם חוויתם, יהיה לכם הרבה פחות צפוף ופחות תורים לעמוד בהם. תשתתפו במגוון פעילויות פנאי וחוויות חדשות במתכונת זוגית או משפחתית, והבונוס: לפחות בתקופה הקרובה תרוויחו גם מהתחרות המוגברת על כל לקוח – שתוביל לירידת מחירים ולדילים משתלמים במיוחד עבור חופשות בארץ. 

עשינו לכם חשק? מפנטזים על החופשה המפנקת שכל כך חיכיתם לה? בואו לגלות כיצד בתי מלון ברחבי מדינת ישראל נערכים על מנת לאפשר לכם לשוב ולהתארח בראש שקט.

זה הזמן לשריין את החופשה הבאה שלכם בישראל

רשת מלונות ישרוטל – חיטוי מקיף, הכשרת הצוות והגבלת התקהלויות

מלון בראשית מרשת ישרוטל, מצפה רמון

רשת מלונות ישרוטל, המפעילה כיום 19 בתי מלון הפזורים בכל רחבי הארץ, הודיעה בימים אלו על היערכות כוללת של הרשת לעידן הפוסט קורונה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. במסגרת ההיערכות החדשה, הרשת תיגברה באופן משמעותי את היקף הפעילות של צוותי הניקיון במלונות הרשת, והודיעה על כניסה לשגרת ניקיון וחיטוי חדשה הן בחדרי האורחים והן בשטחים הציבוריים של המלון, שתתנהל בצורה שוטפת לאורך כל שעות היום. הרשת אף הודיעה על החלפת חומרי הניקיון והחיטוי הישנים בחומרים חדשים אשר נבדקו ונמצאו כמתאימים לקטילת חיידקים ווירוסים, וזאת על מנת להפוך את מלונות הרשת למתחם סטרילי ובטוח לשימוש. 

במקביל, גם עובדי המלון עברו "הכשרת קורונה" מקיפה, והונחו לשמירה על כללי היגיינה מוקפדים ולשימוש בכפפות בכל אינטראקציה עם אורחי המלון, גם במהלך דפיקה על דלתות החדרים ומסירה של חפצים ומסמכים. 

יחד עם פעולות הניקיון והחיטוי, הרשת גם פועלת לצמצום אינטראקציות שאינן הכרחיות ולמניעת התקהלויות בחללי המלון המשותפים. מסיבה זו, חדרי המלון במלונות הרשת יפעלו במספר משמרות נפרדות, תוך הגבלת מספר הסועדים בכל רגע נתון. במקרים מסוימים אורחי המלון יהנו גם משירות הגשה אישית של הארוחות במלון, מבלי שיצטרכו כלל לצאת מהחדר.

רשת מלונות אוליב – לינה בלבד וצ'ק אין באפליקציה 

כפר הנופש דריוס מרשת אוליב, חוף כנרת

לרגל חידוש הפעילות, רשת המלונות אוליב הודיעה על השקתו של "התו הירוק" למלונות הרשת, במסגרתו כל חדרי האירוח במלונות הנבחרים יעברו חיטוי מקיף באמצעות חומרי ניקוי מרוכזים, ועל-ידי צוות שהוכשר במיוחד לביצוע החיטוי. כמו כן, כלל השטחים הציבוריים יעברו ניקיון וחיטוי שוטפים על ידי חברת הדברה חיצונית, וברחבי המלון אף ימוקמו עמדות חיטוי לשימוש אורחי המלון. 

בתקופה הראשונה, האירוח במתחמי הרשת יתבצע במתכונת של לינה בלבד, כאשר הליך הצ'ק-אין והתשלום למלון יבוצעו בצורה טלפונית או באפליקציה, ולא פנים אל-פנים. אורחי המלון יתבקשו לעבור בדיקת חום בעת ההגעה, וכן להצהיר על כך שלא נכחו בסביבת חולה קורונה מאובחן, ושאינם מחויבים בבידוד לפי ההנחיות העדכניות. 

במסגרת השגרה החדשה, כלל הפעילויות במלון יתקיימו בשטחים פתוחים, תוך הקפדה על שמירת מרחק בהתאם להנחיות משרד הבריאות. כמו כן, בשלב זה לא יתקיימו פעילויות מרובות משתתפים, ובריכות השחיה הציבוריות לא יהיו פתוחות לקהל הרחב.

רשת מלונות קראון פלאזה – ערכת חיטוי אישית והגשה לחדר

מלון קראון פלאזה, אילת

רשת מלונות קראון פלאזה בישראל, המשתייכת לרשת IHG העולמית ומנוהלת מטעם חברת "אפריקה ישראל", ניצלה את ימי הקורונה על מנת להשלים את כלל תהליכי השיפוץ ולשפר את חווית האירוח במלונותיה שברחבי הארץ. לרגל החזרה לשגרה, ניסחה הרשת שגרת התנהלות חדשה לימי הקורונה, אשר מטרתה לצמצם את המגע בין אורחי וצוות המלון, ולהבטיח חיטוי וניקיון שוטפים ברחבי השטחים הציבוריים והפרטיים בבתי המלון שבבעלותה.

כל אחד מחדרי המלון יכלול ערכת חיטוי לשימוש האורחים, לרבות מסכות איכותיות ואלכוג'ל לשימוש עצמי, וכן מדריך המכיל הנחיות והמלצות להתנהלות בימי הקורונה. עוד מסרה הרשת כי חדרי המלון יעברו חיטוי מלא ומקיף בין הגעת אורח אחד למשנהו, וכן כי קיימת אפשרות לאספקת הארוחות ישירות לחדרי האורחים, בצורה ארוזה וסטרילית.

בשלב הראשון, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, הרשת תימנע מפתיחת הבריכות הציבוריות. הרשת תמשיך ותפעל בקפדנות בהתאם להנחיות המשרד המעודכנות, תוך מחויבות בלתי מתפשרת לרווחת לקוחותיה. 

רשת מלונות מטיילים – טבע פסטורלי ובידוד מרצון

מלון ארץ דפנה מרשת מטיילים, דפנה

ברשת מלונות מטיילים, הכוללת 6 בתי מלון הפרוסים ברחבי צפון הארץ ומציעה אירוח בסגנון כפרי, מציינים כי כל אחת מיחידות האירוח במלונות הרשת מהווה למעשה מרחב פרטי ונפרד, המציע חווית אירוח מבודדת בשילוב עם מרחבים פתוחים וטבע מוריק מסביב.

במסגרת היערכות הרשת לימי הקורונה, יצומצם ככל הניתן המגע בין האורחים לבין צוות המלון, כאשר אורחי המלון יבצעו צ'ק-אין בצורה טלפונית, וארוחת הבוקר תוגש ישירות לחדר. במהלך התקופה הקרובה, כל אורחי המלון יתבקשו לעבור בדיקת חום עם הגעתם למלון, ובריכות המלון יהיו סגורות באופן זמני בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

גם במהלך תקופה זו, אורחי המלון מוזמנים להשתתף בטיולי מכוניות מודרכים ברוח התקופה, או להצטרף לאחד מהטיולים הפרטיים המתקיימים בסביבת המלון, בהרשמה מראש. 

חוויה אינטימית ומפנקת במחיר משתלם במיוחד – המלונות בישראל מזמינים אתכם לחופשה!

כתיבת תגובה

Call Now Button