• ראשי
  • /
  • אירופה
  • /
  • אוכל בוולנסיה – איך אומרים בתיאבון בספרדית?

אוכל בוולנסיה – איך אומרים בתיאבון בספרדית?

חלק בלתי נפרד מכל טיול בעולם הוא אוכל. גם אם אתם בררנים במיוחד, קשה שלא לפחות להעיף מבט בשווקי האוכל או בתפריטי המסעדות, כי האוכל הוא חלק בלתי נפרד מתרבות המקום ומהווייתו. אוכל מסורתי ומקומי מתבסס כמעט תמיד על הגידולים שאפשר למצוא במקום, על הגיאוגרפיה והתרבות המקומית, ואפילו בתוך אותה מדינה (ובוודאי במדינה גדולה כמו ספרד), אין דין נזידי השעועית מגליסיה כדין הפאייה הולנסיאנית. וחוץ מכל זה, גם מטיילים צריכים לאכול, נכון?

| המלכה הוולנסיאנית

המטבח הולנסיאני בכללותו הוא מטבח ים תיכוני, וכיאה לעיר נמל וחוף, הים נוכח מאוד גם באוכל המקומי. בולנסיה מתבלט השימוש בירקות שנפוצו במקום, בבשר, בפירות ים ובדגים (כמובן) ובאורז. אלו הם אבני הבניין של מנות רבות ומגוונות, אולם מלכת המנות הולנסיאניות, אותה תפגשו בכל מקום אליו תפנו היא הפאייה (Paella). זהו בוודאי המאכל הספרדי המוכר ביותר, ובעיני רבים נחשב אף למאכל הלאומי של ספרד כולה. אולם מוצאה כאן, בחופי ולנסיה, כאשר המקומיים שיפרו את מערכות ההשקייה הרומיות הישנות, והביאו לעלייה ביבולי האורז. מכאן הדרך אל המנה העשירה הזו, תבשיל קדירה של אורז, ירקות, שעועית, בשר/פירות ים, תבלינים (בדגש על זעפרן) וריחות – הייתה קצרה. לפאייה, שכאמור התפרסה מאז לכל רחבי ספרד, יש גרסאות רבות מספור שבסיסן זהה – תבשיל אורז עם שלל תוספות המוגש במחבת עגולה ושטוחה (שעל שמה הוולנסיאני/קטאלאני נקראת המנה עצמה). בגרסתה הוולנסיאנית הקלאסית תמצאו שעועית, אפונה, עגבניות, בשר עוף ובשר ארנבת וגם צדפות. אך לצידה תוכלו לטעום גם פאיית ירקות (Paella Verdura), כאלו המתמקדות בפירות ים או בבשר, וגם מנות אורז דומות כדוגמת אורז שחור (Arroz Negre), מנת אורז ודיונון, אורז אפוי עם תפוחי אדמה, או אורז ודגים. את הפאייות תמצאו בכל מקום ובמגוון צורות, ולכם נותר רק לבחור.

לחבילות נופש לולנסיה לחצו כאן >>

paeya

| הוד והדר בוולנסיה

העיר ולנסיה נקשרת במחשבתם של רבים ברחבי העולם גם עם תפוז הוולנסיה המתוק, הנפוץ והאהוב מאוד ברחבי העולם. באופן מפתיע (או שלא?) תפוז הולנסיה פותח בכלל בקליפורניה, על ידי האגרונום האמריקאי וויליאם וולפסקיל. וולפסקיל בחר לקרוא לתפוז שיצר על שם העיר, משום שכבר הייתה ידועה בפרדסיה ובעצי ההדר שלה, שהגיעו לספרד במקורם, ככל הנראה, מהודו ומסין. עד היום מדובר באחד מהגידולים החקלאיים הבולטים של קליפורניה. תפוז הולנסיה ידוע בטעמו המתוק ובעסיסיותו, ועל כן הוא משמש בעיקר לסחיטת מיץ תפוזים. קליפתו דקה יחסית, והוא זן התפוז היחיד כמעט הצומח גם בחודשי הקיץ, סיבה נוספת לפופולריות הגבוהה שלו. ובחזרה לענייננו, העיר ולנסיה עצמה אכן נודעה בתפוזיה ובפירות ההדר שלה, שגם הם מוצאים את מקומם אל המאכלים המקומיים בתיבול, ברטבים ובדרכים נוספות.

לדילים משתלמים לולנסיה לחצו כאן >>

orange

| שקדים וצימוקים

המעוניינים לטעום משקאות מקומיים, יכולים להתחיל באורצ'אטה (Horchata), שמם של כמה משקאות קרים העשויים לרוב משקדים, שומשום, שעורה, אורז או קני שורש. מקורו עוד בתקופה המוסלמית, ונוהגים להגישו קר מאוד, ולעיתים לצידו של פרטון (Farton), מאפה מתוק ומוארך המזוגג באבקת סוכר.

drink

| איפה אוכלים?

איפה אוכלים את כל הטוב הזה? מבקרים רבים בוולנסיה ימליצו לבקר ב-Cerveceria Juan (כתובת: Calle de las Islas Canarias 60), בית בירה משפחתי ועממי בו תוכלו למצוא פאייה ושלל פירות ים וטאפאס (לא כשר). פאייה מסורתית כמו שצריך אפשר למצוא גם ב-Casa Carmella הציורית, שם מקפידים על המתכון המקורי (Carrer d'Isabel de Villena 155). מסעדה קטנה אך מומלצת נוספת היא מסעדת Navvaro הצנועה, שם תוכלו למצוא גם בשר ודגים (Arzobispo Mayoral 5).

מצאו כאן חבילות נופש לולנסיה

כתיבת תגובה

Call Now Button