פסטיבל הג'אז באילת

ביום ראשון ה-27/8 ייפתח פסטיבל הג'אז באילת. חובבי הז'אנר יוכלו להנות ממגוון רחב של אמנים מהארץ ומחו"ל שיהנו מהמוזיקה שסולם הבלוז כל כך מאפיין אותה. הפסטיבל ימשך ארבעה ימים ב-3 במות שונות בנמל אילת, וסה"כ יתנגנו בו 29 הופעות. הנה 5 הופעות שלא כדאי לכם להפסיד.

הזמינו מלונות באילת במחירים מיוחדים לפסטיבל >>

צליליו הראשונים של הפסטיבל יבקעו בשעה 20:00 מהחצוצרה של כריסטיאן סקוט (Christiann Scott aTunde adjuah) מניו אורלינס. כריסטיאן הוא חצוצרן, מלחין, מפיק מוזיקלי ואפילו מעצב כלים. בדיקה של אילן היחסים של סקוט תגלה שושלת מפוארת של מוזיקאים כמו דונלד האריסון האב ודונלד האריסון הבן. עם DNA  כל כך איכותי, מה הפלא שהוא נשמע ככה?

עדיין ביום הראשון של הפסטיבל, אגדת המוזיקה האמריקאית Al Mckays EARTH&FIRE Experience יופיעו בפורט ארנה.  אל מק'קיי, מי שהיה הגיטריסט הוירטואוז האייקוני של להקת "אדמה רוח ואש", הקים ב-1990 את ההרכב עם יוצאי הלהקה המקורית, כדי להמשיך את המסורת המפוארת של היוצרים בעלי הטכניקה המרגשת. התוצאה – הרכב מקורי מוביל אליו התאספו מוזיקאים מובילים המבצעים את השירים בסולמות המקוריים והתחושה האותנטית. לשיפוטכם.

גם תוצרת הארץ תהיה בפסטיבל. ההרכב JT  יופיע ביום השני לפסטיבל. J הוא כמובן יונתן פלד, נגן הטרומבון, ו-T  הוא תמיר גרינברג ויחד הם הקימו את ההרכב JT and the magnificent soul. אמנם השניים גרים בניו יורק, אבל למזלנו בכל ביקור מולדת אפשר להנות מהביג בנד האמריקאי-ישראלי הזה. ההנאה מובטחת

גם ג'אז וגם מאיר אריאל? תודה לדורי בן זאב שמצליח לשלב בין שני הדברים הכל כך מתבקשים. מוזיקת סול עמוקה יחד עם המילים הנוגעות של אחד הכותבים הטובים ביותר שדרכו בארץ הקודש.

את היום האחרון לפסטיבל בחרו היוצרים לפתוח עם שלושה מהקולות היפים ביותר במוזיקה הישראלית – דיקלה, מירי מסיקה ומארינה מקסימיליאן-בלומין. את שלושתם ילווה אלי דג'יברי, הסקסופוניסט הנוגע. הארבעה ינגנו יחד מחווה לזמרות הג'אז הגדולות. הנה טעימה מאחד הביצועים היותר יפים של מרינה ל"לא ידעתי שתלכי ממני"

בעקבות הפסטיבל, החדרים במלונות אילת הולכים ונגמרים, מהרו לשריין את מקומכם >>

 

 

כתיבת תגובה

Call Now Button