• ראשי
  • /
  • טיסות
  • /
  • כל מה שרציתם לדעת על נתב"ג ולא העזתם לשאול…

כל מה שרציתם לדעת על נתב"ג ולא העזתם לשאול…

shutterstock_151420769 (1)
כשרואים מספיק סרטים בטוחים שיודעים גם איך לטוס לחו"ל, וכן מגיעים במקרים רבים לא מוכנים לכל הפרוצדורות שחייבים לעבור בנמל התעופה, ובמיוחד הישראלי. ריכזנו כמה טיפים לביישנים

מצאו כאן טיסות לחו"ל במבצע שווה!

האם באמת חובה להגיע לנתב"ג עם הרכב?

לכאורה זה טריוויאלי. יש לכם בני משפחה שמסיעים אתכם, יש לכם רכב משלכם, ואתם מסודרים. אבל יש גם דרכים נוספות להגיע לטיסה, שיכולות להיות נוחות יותר. רכב פרטי אפשר להשאיר באחד החניונים ולזכור שיש שלושה שמתאימים לטווח קצר למלווים שחוזרים מיד אחר כך, ויש שמיועדים לחניה לטווח ארוך. יש כמה קווי אוטובוס שמביאים אתכם עד הטרמינל, כולל קווי שירות שלוקחים אתכם מצומת אל על לטרמינל. יש גם רכבת שמגיעה עד טרמינל 3. יש מוניות שמורשות על ידי הנהלת הנמל לפעול שם, ויש קווי שירו למקומות מסוימים בארץ, כמו כן, חשוב לדעת שאם עליכם לעבור מטרמינל 1 ל-3, יש שאטלים חינם שמפעילה רשות שדות התעופה.

טרמינל 1, טרמינל 3, מהו ההבדל ביניהם?

טרמינל 1 היה בדרך כלל הטרמינל של הטיסות הפנים ארציות, וכיום הוא משמש גם לטיסות לואו קוסט. חשוב לדעת שיש בו כמה אולמות נוסעים – בידוק ורישום לטיסה, לנוסעים יוצאים, לנוסעים נכנסים ואולם קבלת פנים וכולם במפלס אחד. טרמינל 3, לעומתו, מחולק לשלושה מפלסים – מפלס S לתחנת הרכבת, מפלס G לקבלת הפנים ולנוסעים הנכנסים, מפלס 2 לתחבורה ציבורית ומפלס 3 לנוסעים יוצאים. בין שני הטרמינלים יש שאטלים חינם אולם כדאי מאוד לבוא מוקדם יותר למקרה שטעיתם בטרמינל ותצטרכו לנסוע אליו. חבל להחמיץ טיסה בגלל טעות כזאת. הטרמינלים מותאמים גם לאנשים עם מוגבלויות ויש אפשרות גם להזמין נציג שירות שילווה ויסייע לאדם עם מוגבלויות בשדה עצמו וגם בעלייה למטוס.

שירותי נתב"ג לנוסעים

מלבד חנויות ודיוטי פרי, מסעדות ובתי קפה, עומדים לרשות הממתינים לטיסות גם טרקליני VIP שבהם אפשר לחכות בתנאים משופרים בשלום. יש באולם שלושה סניפי בנק ובהם אפשר להמיר מטבע חוץ באולם מקבלי הפנים. יש בנמל שלוחה של משרד הפנים שבה אפשר לטפל בניירת לא מעודכנת, כמו דרכונים שפג תוקפם או שיש אתם בעיה. עם זאת, חשוב לזכור שהתעריפים של שלוחת משרד הפנים בנמל יקרים לאין ערוך מהשירותים שהוא מגיש בשלוחות הרגילות שלו. חידוש דרכון, לדוגמה, עלול לעלות לכם כ-1,200 ₪ בנתב"ג, כאשר באינטרנט זה עולה פחות ממאה ₪, או בתעריף נוח יותר במשרד הפנים עצמו. כמו כן, בדקו שוב ושוב אילו אשרות כניסה אתם צריכים ודאגו לכך בזמן, כדי שלא תיתקלו בבעיה שתמנע מכם להיכנס למדינה כלשהי, גם באירופה שנראית כאילו היא פתוחה לכל הישראלים.

זמני ההתייצבות הרצויים לצ'ק אין (בידוק)

כישראלים, אנחנו יודעים שלנו זה לוקח יותר זמן בגלל סידורי הביטחון הקפדניים. זה לא כמו בחו"ל, ולכן כדאי מאוד להוסיף זמן ביטחון גם אם בטוחים שהכל מסודר, כולל ניירת ואריזה נכונה. הצ'ק אין צריך להיות רגוע גם כדי שלא תעלו לטיסה עצבניים מדי, וזה נכון שבעתיים בזמן העונה העמוסה ביותר ובחגים. למחלקות השונות יש גם זמני צ'ק אין שונים. נוסעי מחלקת תיירים צריכים להתייצב ארבע שעות לפני הטיסה, גם לבידוק הביטחוני. נוסעי מחלקת עסקים ו-VIP יכולים לבוא שעתיים לפני הזמן. אם תסעו עם תיק יד בלבד תוכלו לגשת לדלפק המהיר לנוסעים ללא כבודה. שעה לפני הטיסה היא נסגרת לבידוק ולכן אם איחרתם – לא תטוסו. נוסעים שיש להם צרכים מיוחדים מתבקשים להקדים כדי לקבל טיפול מתאים ולכולם השער ייסגר עשר דקות בדיוק לפני ההמראה.

מצאו כאן טיסות לחו"ל במבצע שווה!

 

כתיבת תגובה

Call Now Button