זנזיבר באקסטרים

יותר ויותר ישראלים מחפשים חופשות פעילות בחו"ל. לזנזיבר תדמית של חופשת בטן גב, עם זאת האי האקזוטי מציע הרבה יותר. האי זנזיבר השייך למדינת טנזניה במזרח אפריקה מציע מי טורקיז צלולים, חופים זהובים ועצי קוקוס. האי מפורסם גם בזכות התבלינים האקזוטים הצומחים בו, תושבים מסבירי פנים ואוכל סווהילי מעולה, אך באי יש גם הפתעות לאוהבי ספורט אקסטרים וחופשה פעילה.

ספורט ימי ממונע – בחלק הדרומי של חוף קנדאוה נמצא מרכז לספורט ימי. ניתן לשכור  אופנועי ים,  או ליהנות מטיול מודרך של חצי יום הכולל שחייה עם דולפינים. ניתן לשכור במרכז הספורט גם בננה, פאראקלידינג וליהנות מסקי מים. אפשר גם לצאת לשייט בסירת מנוע קטנה. מספר מרכזי ספורט באי מציעים גם דייג במים עמוקים. ניתן לצאת לטיול דייג של חצי יום או יום שלם. הדייג עם חכות מקצועיות וצוות מקצועי.

אופניים – מספר אפשרויות לצאת לטיול אופניים בזנזיבר. דרך בתי מלון כמו סי קליף, או דרך חברות פרטיות. בנוסף, ניתן לצאת לסיור מודרך באופניים של חצי יום או יום שלם ברכיבה.

טרקטורונים – ניתן לשכור טרקטורון לאדם אחד או שני אנשים על טרקטורון אחד ולהנות מנהיגת שטח מודרכת. טיולי הטרקטורונים הם טיולים מודרכים באי. הטיול מאפשר גם להכיר את האי מזווית אחרת ולבקר בכפרים שהגישה אליהם קשה יותר. בתיאום מראש ניתן לצאת גם לטיול מודרך בעברית על ידי נציג של חברת אשת טורס.

צלילות סקובה – בזנזיבר מספר אתרי צלילה, רובם מתרכזים בשני איזורים מרכזיים. אתרי צלילה הנמצאים בצפון מזרח האי ליד האי מנמבה. באיזור זה אתרי צלילה רבים המתאמים גם לצוללים חדשים וגם לצוללים מנוסים בין היתר ניתן ליהנות מ-drift dive. אתרי צלילה נוספים נמצאים בחלק הצפון מערבי של האי באיזור האי מטומבטו. באי ניתן גם ללמוד צלילה וקבל רישיון צלילה. קיימת אפשרות לצאת לטיול הממוקד צלילה, הכולל צלילות לילה עם מדריך ישראלי מהארץ.

ספורט ימי ללא מנוע – רוב מלונות הכל כלול בזנזיבר מציעים לאורחי המלון פעילות ספורטיבית לא ממונעת ללא תשלום נוסף. תוכלו בד"כ לשכור מהמלון קייאק לשייט קצר, גלשן רוח ובחלק מהמלונות גם ספא וגלשן גלים, בחלק ממרכזי הצלילה ניתן גם לשכור סאפ.  בתשלום ניתן לשכור גם קטאמן.

צלילה חופשית ויוגה – אחת לחודש יוצאים מהארץ טיולים מודרכים עם שני מדריכים ישראלים לזנזיבר. הטיול משלב הדרכה של צלילה חופשית מתאים גם למי שלא צלל מעולם עם או בלי מיכלים. חובבי היוגה יכולים בטיולי ליהנות משני שיעורי יוגה כל יום עם מדריכה ישראלית מוסמכת. מי שתאריכי הטיול אינם מתאימים יכול להזמין שיעורי יוגה באנגלית בנווגי, שם יש סטודיו ליוגה.

גולף- אחד הדברים שלא ציפיתם למצוא על אי אקזוטי במזרח אפריקה הוא מגרש גולף. אמנם גולף אינו ספורט אקסטרים אך ניתן ליהנות משיעורי גולף למתחילים או ממשחק גולף למתקדמים במגרש הגולף הנמצא במלון סי קליף.

שייט בנהר עם היפופוטמים וקרוקודילים – אשת טורס מציעה בהזמנה מראש או מנציג במקום טיולי יומיים  עם לינה בשמורת סלוס, הנמצאת במרחק טיסה של 45 דקות מזנזיבר. ביום השני של הטיול מומלץ בחום לצאת לשייט בנהר רופיג'י. בשייט בנהר עוברים באחד הנופים הקסומים ביותר שטנזניה יכולה להציע, השייט בטוח בסירת ברזל ותוכלו לראות את הקרוקודילים נמים על שפת הנהר ואת ההיפופטמים מרימים את ראשם מהמים. בעלי המזל יכולים לראות אריות על שפת הנהר. השמורה היא היחידיה בטנזניה בה גם ניתן לשוט או לראות אריה ישן מתחת לעץ דקל.

כתיבת תגובה

Call Now Button