בוקינג – לא מה שחשבתם

מאת: אריאלה אפללו

אחרי החגים, אחרי חופשות הילדים, אחרי מרתון האירוחים והארוחות, חשקנו בחופשה זוגית שתטעין את המצברים רגע לפני החזרה לשגרת עבודה, לימודים חוגים, ועוד כאלה מין. ואם חופשה אז שתהיה מהנה ומפנקת – יומיים-שלושה במלון נופש בארץ ולחזור הביתה עם אנרגיות חדשות. פנינו לחיפוש בבוקינג דוט.קום. – ה"אלוהים" של הזמנת המלונות, ככה לפחות חשבנו עד לאותו הערב.

לחצו כאן להשוואת טיסות ומחירים באתר אשת טורס >>

הכיוון היה אזור הגליל והגולן, התכנון לגלוש בין המלונות, לבחור את האחד שיתאים לחופשה ולתקציב, להקליק על ההזמנה, לקבל אישור וללכת לישון עם חיוך ומחשבה נעימה על החופשה שמצפה לנו. בחרנו תאריכים, הגדרנו תקציב, גלשנו בין מלונות האזור ומצאנו מספר אפשרויות שהתאימו לנו. נדלקנו על הריזורט החדש – מלון סטאי כנרת. בעודנו גולשים ומתלבטים נכתב באתר שנותרו רק עוד 4 חדרים פנויים ובו בזמן יש עוד 6 גולשים שמתעניינים בהם. מלחיץ. מיהרנו לבצע הזמנה כדי שלא יבצעו לנו מחטף מתחת למקלדת. רגע לפני שלחצנו על SEND לסגירת ההזמנה קלטנו את האותיות הקטנות – המחיר אינו כולל מע"מ, אותו יש להוסיף בעת התשלום במלון (לא כולל מלונות אילת). ברור נוסף העלה שבעת הצ'ק אין המחיר יצוין בדולרים, בשל ביצוע ההזמנה באתר בינלאומי, מה שיגרום לתשלום 'לקפוץ' שוב למעלה, הפעם בגלל המרת המטבע מדולרים לשקלים, ואומר עוד כמה אחוזים נוספים לתשלום, בהנחה שהבנק לא יוסיף גם עמלת עסקה במט"ח…

בוקינג 'אלוהים'? אז זהו, שכבר לא! מחיר החדר, שנראה לכאורה זול (יחסית) ומפתה, נשאר לכאורה. התכנון שלנו על הזמנה מהירה, אישור ופרישה לשינה מתוקה וחלומות על חופשה אטרקטיבית נגוז באחת. הלך הלילה, כי מיד יצאנו ל'חקור' את השטח האינטרנטי.

השוואת טיסות >>

נכנסו למגוון אתרים של סוכני תיירות וחברות נופש מקומיות כדי לבדוק אצלם את מחירי האירוח במלונות ארצנו. או אז גילינו, להפתעתנו, שבניגוד למחשבה הרווחת המחירים באתרים הישראלים זולים יותר מאשר המחירים המוצעים באתר בוקינג הבינלאומי, לפעמים בפער של עשרות אחוזים. גלשנו גם במגוון אתרים השוואתיים כדוגמת טריווגו ו… וגם כאן גילינו שפערי המחירים היו לרעתה של בוקינג יקירתנו.

עוד גילינו שהצהרה של בוקינג על חגיגת הנחות ומבצעים גם היא לא ממש מדויקת. הם מלהיבים אותנו עם הנחות של כמה עשרות אחוזים כשבפועל ההנחה היא לא באמת. החבר'ה המתוחכמים שם גוזרים את ההנחה מהמחיר הממוצע הגבוה של החדר, ב-30 הימים האחרונים, ומהמחיר הגבוה מציעים 10-20-30 ועד 50 אחוזי הנחה, כאשר המחיר הסופי לא בהכרח זול יותר. ובשפה פשוטה – בולשיט. אם תשוו את מחיר החדר לאחר ההנחה למחיר המוצע בחברות הנסיעות, או ישירות במלונות, תגלו שלא דובים ולא חדרים מוזלים.

השוואת מחירים

בוקינג יקירתנו – מי שהתחילה כאתר אטרקטיבי, זול ומפתה, הפכה אותנו לקהל שבוי, אבל לא עוד. כדי לחזק את דברנו  ב- 12.11.17 נעשתה בחברת אשת טורס בדיקה והשוואת מחירים, אז התגלו פערים של מעל 30%, במחיר מלונות הנופש המובילים בארץ, לטובת אשת .

האח הגדול

בוקינג הוא סוג של "האח הגדול" ודיי אם נכנסתם להציץ באתר פעם אחת והוא כבר יעקוב אחר העדפותיכם ויזכור אתכם כנראה לנצח. אם, לדוגמא, נכנסתם לחפש לכם מלון באילת, עכו, או ירושלים, הוא 'ירשום' את זה ביומנו ולמחרת, ובמשך שבועות, יפציץ אתכם במיילים וידווח על כל המבצעים והמחירים האטרקטיביים לאזור בו התעניינתם, גם אם בפועל לא בצעתם כלל הזמנה. הגלישה באתר, במידה מסוימת, היא איבוד הפרטיות והאנונימיות אף שלא הצהרתם על In a relationship. דיי בניסיון אחד לאיתור של מלון בארץ, או בחו"ל, וזה ירשם ברשימה נעלמה שתרדוף אחריכם ותציג הצעות מפתות ואטרקטיביות, או מנגד, תעורר עניין מחודש למקרה של אם, ואולי תרצו בכל זאת לנפוש בקרוב.

ולא זו בלבד. בתרגיל נוסף שעשינו לו, כדי לבחון הצהרת כוונות ואמינות, בצענו באותו היום ובאותה השעה הזמנה זהה למלון בארץ, משני מחשבים שונים, וקבלנו שני מחירים שונים. למה? לבוקינג הפתרונות.

המסקנות של אותו לילה לבן, שבסופו ביצענו הזמנה, אבל לא בבוקינג, כמובן, היו –

חוסר שקיפות – הצגת מחירים שלא כוללים מע"מ.

מחיר שיחושב בעת התשלום בדולרים, יומר לשקלים ובדרך יתווספו לו עוד כמה אחוזונים, או שלא, במידה והתמזל לכם ושער הדולר בדיוק ירד.

הנחות? לא ממש, יותר אנחות שמישהו מנסה לעבוד עלינו, ואת זה אנחנו ממש לא אוהבים.

הודעות מיילים שימשיכו לרדוף אחריכם שיספרו על מיני מבצעים ומחירים

כדי שהמחירים שקבלתם בתחילה לא ירדפו אחריכם (הוא זוכר אתכם, זוכרים?), או יעלו בהתאם, נסו לגלוש מחלון חסוי, או לחילופין ממחשב אחר.

השוואת מחירים, חובה! אומנם הבדיקה תגזול לכם עוד דקה-שתיים אבל בפועל תחסוך לכם הרבה שקלים.

כתיבת תגובה

Call Now Button