• ראשי
  • /
  • טיפים
  • /
  • איך תיראה החופשה שלכם בדובאי? בואו לגלות את האמת!

איך תיראה החופשה שלכם בדובאי? בואו לגלות את האמת!

זוכרים מה עשיתם בשעות אחה"צ של ה-13 באוגוסט 2020? תנו לנו לרענן את זכרונכם: זה היום בו כולנו התעוררנו לבשורה בקנה מידה היסטורי: איחוד האמירויות הערביות, הממלכה המזרח תיכונית העשירה ושחקן מרכזי בזירה המזרח תיכונית, הסכימה לכונן יחסים רשמיים עם מדינת ישראל, מה הוביל לחתימה על הסכם הנורמליזציה חודש לאחר מכן, ב-13 בספטמבר 2020.

ההסכם החדש בין ישראל לאיחוד האמירויות פותח פתח לעולם שלם של קשרי תרבות, מסחר, כלכלה, ביטחון ותרבות בין שתי המדינות. אבל מבחינת הציבור הישראלי, הבשורה האמיתית היא דווקא בתחום התיירות: החל מחודש דצמבר 2020, ובכפוף לחתימה ולאשרור הסכמים הדדיים לפטור מוויזה בין שתי המדינות, אזרחים ישראלים יוכלו לעלות על טיסה מנתב"ג היישר לאיחוד האמירויות, ולגלות את הנופים המרהיבים, המודרניות התוססת והפאר עוצר הנשימה של אחת מהמדינות העשירות ביותר בעולם.

והבונוס: כל הטוב הזה במרחק של 3 שעות טיסה בסך הכל, בערך כמו זמן הנסיעה מתל אביב לאילת.

מזרח תיכון חדש כבר אמרנו?

בואו לגלות את דובאי המדהימה!

חולמים על חופשה בדובאי? זה מה שצריך לדעת!

לקראת ההשקה של קו הטיסות הישיר בין תל אביב לדובאי ב-1 לדצמבר 2020, ובעקבות המון שאלות שאנחנו מקבלים כל הזמן, החלטנו לרכז את התשובות לשאלות הנפוצות ביותר במקום אחד, יחד עם מה שאתם צריכים לדעת לפני ובמהלך החופשה הבאה שלכם באיחוד האמירויות:

נתחיל במבוא קצר. מי זו בעצם איחוד האמירויות?

איחוד האמירויות הערביות היא פדרציה הממוקמת בחלק הצפון-מזרחי של חצי האי ערב, ונושקת לחופי המפרץ הפרסי. איחוד האמירויות מורכבת מ-7 אמירויות קטנות: אבו דאבי, עג'מאן, דובאי, פוג'יירה, ראס אל-ח'ימה, שארג'ה ואום אל-קויון. כל אחת מהאמירות נשלטת על ידי משפחת מלוכה מקומית ומקיימת מדיניות פנים נפרדת, בין היתר בנושאי חברה, דת ותרבות.

בראש איחוד האמירויות כולה עומד נשיא איחוד האמירויות, והוא זה שמכריע בנושאים המשותפים לכלל האמירויות: ביטחון, יחסי חוץ, דיפלומטיה ועוד. אף שבאופן רשמי נשיא איחוד האמירויות נבחר על-ידי מועצה המורכבת ממנהיגי שבעת האמירויות לתקופת כהונה של 5 שנים (שניתנת להארכה), בפועל נשיא איחוד האמירויות הוא באופן מסורתי גם האמיר של אבו דאבי.

נכון לשנת 2020, נשיא איחוד האמירויות הוא השייח' ח'ליפה בן זאיד אאל נהיאן, שמכהן בתפקיד החל משנת 2004.

שמעתי שישראלים עדיין לא יכולים לבקר באיחוד האמירויות. זה נכון?

תשובה: נכון חלקית.

נכון למועד כתיבת שורות אלו, בתחילת נובמבר 2020, הסכמי הפטור ההדדי מוויזה טרם אושררו על ידי שתי המדינות, ומשכך, אזרחים ישראלים המבקשים לבקר באיחוד האמירויות נדרשים עדיין להוציא ויזת ביקור לאיחוד האמירויות.

החדשות הטובות הן שלאחר האשרור ההדדי של הסכמי הפטור מוויזה, תהליך שאמור להסתיים בסוף חודש נובמבר 2020, אזרחים ישראלים יוכלו לראשונה לבקר באיחוד האמירויות באמצעות דרכון ישראלי וללא צורך בהנפקת ויזה מראש. בפועל, אתם תקבלו את ויזת הכניסה לאיחוד האמירויות אוטומטית לאחר נחיתתכם במדינה, בכפוף להצגת דרכון ישראלי תקף.

בא לי גם ביקור באבו דאבי! האם ניתן לבקר גם שם?

תשובה: עדיין לא.

בעקבות פרוץ מגפת הקורונה ברחבי העולם, אבו דאבי, בירת איחוד האמירויות והמרכז הפוליטי של הממלכה, סגרה את שעריה בפני תיירים מרחבי העולם. לכן, את החופשה באבו דאבי אין ברירה אלא לדחות עוד קצת.

החדשות הטובות הן שדובאי, העיר הגדולה והמפורסמת ביותר באיחוד האמירויות ועיר עולם תוססת ושוקקת חיים בזכות עצמה, מקבלת תיירים בברכה, מה שהופך אותה ליעד המושלם עבור תיירים ישראלים, במיוחד בתקופה הנוכחית בה אירופה ומרבית העולם נמצא בעיצומו של גל קורונה נוסף.

כדאי לדעת: דובאי נחשבת בימים אלו לאחד מהמקומות המובילים בעולם בהתמודדות עם מגפת הקורונה, ואף הוגדרה כמדינה ירוקה על-ידי משרד הבריאות הישראלי. מה שאומר שאין צורך בבידוד לאחר החזרה מדובאי לישראל.

שמעתי שבדובאי אסור לעשן/לשתות אלכוהול. זה נכון?

תשובה: לא נכון

אף שדובאי היא אמירות אסלאמית, בפועל אין בעיה עם עישון ושתיית אלכוהול. תיירים יכולים לרכוש משקאות אלכוהולים בבתי עסק שקיבלו רישיון למכירת אלכוהול: ברים, מסעדות ומועדונים, וגם מרבית בתי המלון מגישים אלכוהול לבני 21 ומעלה. יחד עם זאת, חל איסור על הצגת וצריכת משקאות אלכוהוליים בפומבי (ברחוב ובחופי הים), וגם הפגנת שכרות בפומבי אינה מקובלת ומהווה הפרה של הסדר הציבורי. קיים כמובן גם איסור מוחלט על נהיגה תחת השפעת אלכוהול,

שימו לב: בדובאי, כמו גם ביתר איחוד האמירויות, חל איסור מוחלט על אחזקה ושימוש בסמים, גם אם מדובר בכמות קטנה ולשימוש עצמי בלבד. העונש על שימוש בסמים נע בין מלקות ומאסר לזמן קצוב, ועד לעונש מוות במקרים של סחר בסמים. הימנעו מכך לחלוטין.

זה נכון שלגבר ואישה/שני גברים/שני נשים אסור לחלוק חדר בבית מלון?

תשובה: לא נכון

גבר ואישה שאינם נשואים יכולים לישון יחדיו באותו חדר, וכך גם שני גברים/שני נשים המטיילים יחדיו, ובלבד שבחדר יהיו 2 מיטות נפרדות.

הבנתי שאסור ללכת עם בגד ים/בגדים קצרים ברחוב. זה נכון?

תשובה: נכון חלקית

אף שמרבית תושבי דובאי נוהגים ללבוש תלבושת מסורתית, בתור תיירים במדינה אינכם מחויבים בקוד לבוש כלשהו, ולבוש יומיומי מתקבל לרוב בברכה.

עם זאת, במהלך שהותכם במקומות ציבוריים יש להקפיד על לבוש צנוע ולהימנע מלבוש החושף את הכתפיים, הבטן או הירכיים, לרבות בגד ים. במהלך שהותכם בבריכה או בחוף הים אין שום בעיה להסתובב עם בגד ים.

בכל מקרה, אם אתם לא בטוחים מומלץ להתייעץ עם צוות המלון, שישמח לסייע לכם בהבנת כללי הלבוש בכל מקרה ומצב.

זכרו: דובאי היא היעד ה-4 המתויר בעולם, ומדי שנה מבקרים בה כ-75 מיליון תיירים מכל רחבי העולם. כך שהנושא מוכר היטב למקומיים, וקיימת לרוב הבנה גם לחריגות קלות מסגנון ההתנהלות המקובל.

זה נכון שלא מקובל להביע סימני אהבה במקומות ציבוריים?

תשובה: נכון

על מנת לכבד את רגשותיהם של תושבי האמירות, מומלץ להימנע מהפגנת חיבה (לרבות מגע) במקומות ציבוריים.

שמעתי שחוץ מלבלות במלון אין מה לעשות בדובאי. זה נכון?

תשובה: ממש לא!

עם 75 מיליון תיירים מדי שנה, דובאי היא חגיגה בלתי נגמרת של אטרקציות, פעילויות, הופעות וסיורים שלא יותירו לכם שום רגע דל.

חוץ מהאטרקציות המרכזיות של דובאי: בורג' ח'ליפה, קניון דובאי, אי התמרים, גן הפרחים, שוק הזהב והתבלינים, מוזיאון דובאי, קניון האמירויות ועוד, במהלך שהותכם בדובאי תוכלו להגשים כמעט כל חלום ופנטזיה שרק תוכלו לדמיין: צניחה חופשית על רקע העיר, שייט רומנטי במי המפרץ הפרסי לעת דמדומים, צלילת שנורקלים בינות האלמוגים, שוטטות בין סמטאות עתיקות, ביקור בפארק מים מפואר ואפילו חופשת סקי באחד ממתחמי הסקי המקורים הגדולים ביותר בעולם, שכולל 5 מסלולי גלישה, פארק סקי ואפילו מערה והר שלג.

מה שבטוח – החופשה שלכם בדובאי הולכת להיות חוויה אמיתית של פעם בחיים – רק אל תשכחו לספר לנו איך היה 🙂

פאלם ג'ומיירה בדובאי: יופי עוצר נשימה

זה נכון שאין חיי לילה בדובאי?

תשובה: ממש לא נכון

בדובאי כמו בדובאי – כל דבר חייב להיות הגדול והמרשים ביותר, וחיי הלילה של דובאי ממש לא שונים.

אם אתם בליינים בנפשכם, דובאי היא גן עדן של מסיבות, הופעות ובילויים עם כמה מהמועדונים הגדולים ביותר בעולם, והופעות שגרתיות של התקליטנים המפורסמים ביותר על פני כדור הארץ: טייסטו, דיוויד גואטה, ועוד רבים אחרים.

כדאי לדעת: מרבית המועדונים וחיי הלילה מרוכזים באזור הטיילת והמרינה של דובאי.

אומרים שהמחירים בדובאי מאוד יקרים. זה נכון?

תשובה: תלוי בכם

החל משנת 1973, אמצעי התשלום החוקי של איחוד האמירויות הוא הדירהם של איחוד האמירויות, אשר מחולק ל-100 פילס. שער החליפין בין הדירהם והשקל אמנם משתנה, אבל שוויו של דירהם אחד דומה לשוויו של שקל חדש אחד, מה שבהחלט מקל על תכנון החופשה בדובאי מבחינת התייר הישראלי.

טווח המחירים בדובאי עצמה הוא אינסופי. מצד אחד תוכלו ליהנות ממזון מהיר במחירים זולים יותר מאלו הנהוגים בארץ (מחיר בקבוק קולה, לדוגמא, הוא כ-4 ש"ח), וגם עלות הדלק זולה משמעותית מבישראל. לעומת זאת, דובאי מציעה מגוון רחב של מוצרי יוקרה מסוגים שונים, שבהחלט יכולים לחסל לכם את כל תקציב הטיול בתוך מספר דקות.

החדשות הטובות הן ששניים מהקניונים הגדולים בעולם נמצאים בדובאי: קניון דובאי (הקניון הגדול בעולם) וקניון האמירויות (שכולל גם את אתר סקי דובאי), כמו גם מבחר קניונים, חנויות ושווקים שונים שפרוסים ברחבי העיר (כולל שוק הזהב המרהיב). כך שההיצע פשוט לא נגמר, ואם תחפשו מספיק תוכלו למצוא כל מוצר וכמעט כל חוויה שתחשקו בה.

כדאי לדעת: נטל המיסים בדובאי נמוך משמעותית מבישראל, ולכן עלות המחייה היומיומית בדובאי זולה מבישראל בכ-30%.

אני בעניין! אז מה עלי לעשות בשביל להגיע לדובאי?

  1. השלב הראשון הוא להזמין חופשה: באתר אשת טורס תוכלו למצוא מגוון רחב של חבילות נופש, טיולים מאורגנים וטיסות ישירות לדובאי, ואפילו להרכיב בעצמכם חופשה בהתאמה אישית.
  2. במהלך 96 השעות טרם ההמראה מישראל תידרשו לבצע בדיקת קורונה. נכון להיום, בדיקות הקורונה בישראל נערכות מטעם קופות החולים ומטעם בתי החולים בישראל, כאשר הנהלים משתנים מעת לעת. לפרטים נוספים בנוגע לבדיקת קורונה – לחצו כאן.
  3. במהלך 24 השעות טרם הטיסה מישראל עליכם למלא הצהרת נוסע יוצא מישראל באתר משרד הבריאות.
  4. לאחר הנחיתה בנמל התעופה של דובאי, תתבקשו לבצע בדיקת קורונה נוספת בנמל התעופה. במרבית המקרים, התוצאות מתקבלות בתוך מספר שעות, ועד ל-24 שעות לכל היותר.
  5. במהלך 24 השעות טרם הטיסה חזרה לישראל, עליכם למלא הצהרת נוסע נכנס לישראל באתר משרד הבריאות.

מחפשים חופשה בדובאי? זה המקום להתחיל:

רוצים לדעת עוד על איחוד האמירויות? אל תפספסו את הדפים הבאים:

יש לכם שאלה? מוזמנים לבקר בדף השאלות והתשובות שלנו

כל הטיסות מתקיימת בהתאם להנחיות משרד הבריאות

כתיבת תגובה

Call Now Button