טיול מסתורי ומיוחד ליבשת אסיה פרי שייק של ישן וחדש

הכותב: שי זדה, עיתונאי, תרמילאי ויוצר סרטים דוקומנטריים

אסיה היא אחת היבשות המסתוריות והמיוחדות ביותר בעולם. היא מורכבת ממדינות עולם שלישי, איים טרופיים ומתגוררים בה בעיקר אנשים טובים ופשוטים. היא באה במגע עם העולם המערבי וכתוצאה מכך נוצרו חיבורים של מסורת עתיקת יומין וטכנולוגיה מתקדמת בערים הגדולות. מה שיפה באסיה הוא הניגוד בין הישן לחדש, בין מסורת מול וקידמה ומזרח מול מערב.

מנילה היא דוגמא טובה של אורבניות עם אלפי ריקשות, צריפים ואווירה שמאפיינת עיר מזרחית לצד טכנולוגיה מתפתחת. מהצד השני שלה, גדלה והתפתחה לה מקאטי, עיר עסקים מודרנית ותוססת עם בניינים רבי קומות אופנתיים והרבה בנקים מפותחים. טרסות האורז היפות, חופי הזהב והמפלים הפראיים בפיליפינים לצד הארכיטקטורה המערבית וההיפית, הפכו את הפיליפינים להיפסטר הגזעי באזור.

mizrah6

אחת הערים האהובות עלי היא הו צ'י מין סיטי (סייגון לשעבר) שהפכה לעיר המודרנית והגדולה ביותר בוויאטנם. היא עיר שוקקת חיים, עם רחובות וסמטאות, אוכל טוב ושווקים יפים. בין כל העשן של מאות הקטנועים שמכסים את הכבישים וזורמים כמו נהר, אפשר ליהנות מבניינים מודרניים ומהפארקים הירוקים היפים. המודרניות נגעה בעיר והפכה אותה למיקס של ישן עם חדש. גם החדש, הטכנולוגי והמודרני עוצב כולו בהתאם לרוח הבודהיזם.

בין כל הערים שמפוזרות באסיה, העיר הבולטת והמתויירת ביותר באזור היא בנגקוק. התיירות בבנגקוק היא ההכנסה הגדולה ביותר של המדינה ובשל כך, התאימה את עצמה לידידותית מאוד עבור התייר המערבי, עם עשרות בתי מלון מפוארים שנטועים בלב העיר, בניינים גבוהים שמזכירים קצת את התפוח הגדול, וארוחות מערביות שמגיעות בצורת מקדונלס. בנגקוק הפכה את עורה ובגלל המסחריות שבה נחשבת כעיר מערבית כמעט לכל דבר, אך היא עדיין מבריקה את ראשי המקדשים הנוצצים כדי להצהיר, היי, הבטן המלאה של בודהה עדיין כאן.

mizrah7

המודרניות המערבית הכי גדולה מורגשת באחת הערים הגדולות בעולם, בייג'ינג. זוהי עיר עתיקה עם אזורים חדשים מאוד. אם רוצים לטעום קצת מהישן אפשר לטייל באזור ה'חוטונגים', זהו רובע עתיק בעיר בו נשתמרו רחובות אותנטיים שמאפיינים אותה. ואם חשקת בחדש, אפשר ללכת בעקבות חלונות הזכוכית החדשות בבניינים הגבוהים. בבייג'ינג עדיין מתקיימת שגרת חיים עתיקה ואזורים שלמים שעדיין לא נדבקו בנגיעות מודרניות ומהווים ניגוד לבניינים העצומים החדשים ולטכנולוגיה המורגשת בה. שני קטבים מנוגדים של אותה האנרגיה. פנטסטי.

mizrah8

במזרח אפשר להרגיש את הקשר ההדוק בין הדת והכלכלה, שנשענת על כיסם של התיירים, וההנאה מובטחת, יחסי גומלין שמניבים רווח לשני הצדדים. כמו שאומרים בתאילנד, 'נו מאני נו האני'. ע"י פיזור אבקה מודרנית שמתגלמת באזורים תעשייתיים, בתי מלון ברמה גבוהה ואוכל מערבי, מתאימה היבשת את עצמה לרגליים מערביות ומביאה את התייר להנאה אופטימלית, פתיחת כל הצ'קרות עד לצ'קרה העליונה. ואז בא השחרור, הרגשת החופש וההרגשה המשכרת. המזרח מסייע לאהבה רומנטית, למראות אקזוטיים ותומך בהנאה ותשוקה, כולן מטרות צודקות וראויות.

 מצאו כאן טיולים למזרח >>

כתיבת תגובה

Call Now Button