8 עובדות מדהימות על איי סיישל

מה הקשר בין טרזן לג'יימס בונד? איזה פרי כדאי לכם לאכול כדי לחזור לכאן בעתיד? מדוע שווה לכם לחפש אוצר עלום של שודדי ים?  ומדוע מייצאים מכאן גללים של עטפלים? קבלו כמה עובדות מרתקות, משעשעות ובלתי נשכחות על איי סיישל

בטן-גב, ים טורקיז, חופים לבנים, בטן-גב… יותר גן עדן מזה לא תמצאו. אבל הנינוחות הנהדרת והנופים המהפנטים עלולים להשכיח מהמטיילים הרבים את העובדה שאיי סיישל – השוכנים כ-1,600 קילומטרים מזרחית מחופי אפריקה – טומנים בחובם סיפורים, אנקדוטות ושיאי עולם מפתיעים. ליקטנו עבורכם כמה עובדות מנצחות על הרפובליקה של סיישל – כי מסתבר שגם לגן עדן על פני אדמות יש סיפורים בלתי נשכחים.

בואו להכיר את סיישל מקרוב >>

הבירה הקטנה בעולם

ויקטוריה, בירת סיישל, היא עיר הבירה הקטנה ביותר בעולם. למעשה, אתם יכולים לחקור את כולה ברגל בפחות מיום, ויש בה כ-26,000 תושבים (ברפובליקה כולה ישנם כ-93,000 תושבים). מכאן, אגב, מייצאת סיישל לרחבי העולם וניל, קוקוס וגם… גואנו (Guano), תערובת מוזרה של הפרשות של עופות ימיים וגללים של עטלפים. כל הטוב הזה משמש בתעשיית חומרי הדשן. נכון, לא בדיוק מעורר תאבון – אבל עם הצלחה לא מתווכחים.

היכן מתחבא האוצר של שודדי הים?

כיום, רק 33 מבין 115 איי סיישל מיושבים, אך במאות הקודמות, מדובר היה בארכיפלג ריק מאדם לחלוטין – אלא אם מחשיבים את שודדי הים הרבים שפקדו את האיים והתחבאו בהם מעיניהם הבוחנות של ציי אירופה. זה בהחלט יופי של מקום להתחבא בו, בין אפריקה ואסיה, וגם לצאת למסעות ביזה ימיים.

אגב, יש מי שטוענים בלהט כי באתר מסוים באיי סיישל, עדיין מסתתר אוצר אדיר שהחביא הפיראט הידוע לשמצה אוליבר לאבסו. מומחים מעריכים כי שווי האוצר עומד על כחצי מיליון שקלים. אז אולי בכל זאת שווה לעזוב את הבטן-גב ולצאת לחפש אותו…

ואם כבר מדברים על אוצר, כדאי כי בשנת 1756 תפסו הצרפתים פיקוד על איי סיישל, וכינו אותם על שם שר האוצר שלהם, ז'אן מורו דה-סיישל.

מטרזן ועד ג'יימס בונד

כמה יפה פה? תשאלו כמה ממפיקי ובמאי הסרטים המפורסמים בעולם, שהחליטו לצלם באיים סצנות קולנועיות בלתי נשכחות. כך למשל, במרחק צעקה ממלון הבוטיק "בניאן טרי" (Banyan Tree) שבאי מאהה (Mahé), צולמה בלב היער אחת הגרסאות של "טרזן", זה קרה בשנת 1981 – טרזן היה מיילס או'קיף, ובו דרק הבלתי נשכחת גילמה את ג'יין.

אגב, גם איאן פלמינג, יוצר סדרת "ג'יימס בונד", הגיע לאיי סיישל כדי לקבל השראה לסרטיו.

שיא עולמי – בלי מדליה

למרות שסיישל משתתפת באופן קבוע באולימפיאדות, מסתבר שעד כה, אף ספורטאי מקומי לא זכה במדליה אולימפית. לא זהב, לא כסף ואפילו לא ארד. מצד שני, את שיאי העולם מספק כאן דווקא הטבע: הכירו למשל את "איזמרלדה", צבת היבשה הכבדה ביותר על פני כדור הארץ. היא שוקלת יותר מ-300 ק"ג ומתגוררת ב-Bird Island.

הטבע שולט!

איי סיישל היו מבודדים מיום בריאתם ועד לפני פחות מ-300 שנים – מה שאומר שהטבע היה (ועדיין) השליט הבלתי מעורער באיים, שרובם כאמור בלתי מיושבים. למעשה, כמחצית משטח הרפובליקה מוגדר שמורות טבע. זהו ביתם של מיני בעלי חיים וצמחים שמצויים רק כאן, ולא בשום מקום אחר בעולם (מינים אנדמיים). מ"עץ המדוזות" ועד התוכי השחור (שבכלל מתהדר בצבע חום).

צאו עכשיו לנופש באיי סיישל >>

המנון כפול שלוש

"נשמור את יופי מדינתנו / את עושר האוקיינוס שלנו / מורשת יקרה מאוד / למען אושרם של ילדינו…", זהו קטע מהמנון איי סיישל, שנכתב ומושר בשלוש השפות הרשמיות של הרפובליקה: אנגלית, צרפתית וקריאולית סיישלית. המנון זה אומץ באופן רשמי רק בשנת 1995.

מלכת היופי בשירות התיירות

איי סיישל יושבו רק בסביבות שנת 1770, על ידי מהגרים מצרפת, סין, מדגסקר והודו. עם זאת, הם נכנסו לתודעת תיירי העולם באופן גורף רק בשנים 1997 ו-1998, השנים שבהן התקיימו כאן תחרויות "מיס עולם". הכיסוי התקשורתי היה עצום, והתיירים הגיעו בהמוניהם.

 

הפרי שיחזיר אתכם לכאן

מזון פופולרי למדי בסיישל הוא פריו של עץ הלחם (עץ פרי שתפוצתו רבה באיי האוקיינוס ההודי). כאן מטגנים אותו, מרתיחים אותו או מבשלים אותו, אבל בעיקר מאמינים שהמבקרים שאוכלים אותו בזמן שהם כאן, ישובו יום אחד לסיישל. אז כן, אתם בהחלט רוצים לטעום. ולחזור.

כתיבת תגובה

Call Now Button