אטרקציות בוייטנאם

7 אטרקציות ומקומות יפים בווייטנאם

מאז שרובין ויליאמס המנוח הכריז "בוקר טוב וייטנאם!" בסרט המצליח, עברו הרבה מים בנהר המקונג. כיום וייטנאם נחשבת לאחת מהמדינות היפות והמסתוריות באסיה עם ערים שוקקות חיים, טבע פראי ותרבות תוססת. למרות שיש הרבה יותר, הנה 7 אטרקציות ומקומות יפים בוייטנאם שיגרמו לכם להפוך אותה ליעד הטיול הבא. אז, בוקר טוב וייטנאם – מתחילים!

על נהרות האנוי – האנוי היא עיר מרתקת, ופירוש השם בשפה המקומית הוא "גדות הנהר". בעיר יש בין השאר רובע עתיק המלא בבעלי מלאכה, אוכל רחוב ומקומות מיוחדים. האנוי היא גם עיר נוחה לטיול רגלי ולהיכרות עם ההיסטוריה והתרבות הווייטנאמית.

אבי האומה – בווייטנאם, דמותו של הו צ'י מין היא מגדולי האומה והוא נחשב לאבי הקומוניזם הווייטנאמי. המאוזוליאום המרשים שמנציח את זכרו הוא מונומנט מרשים במיוחד. מסביב למבנה יש גן עם אוסף של צמחים ועצים ננסיים שנתרמו מכל האזורים במדינה.

מנהרת הזמן – הו צ'י מין סיטי, לשעבר סייגון, היא עיר ענקית עם כ-9 מיליון תושבים ומלאה במקומות היסטוריים. מנהרות קו' צ'י הם אטרקציה תיירותית מרכזית ושימשו בעבר את לוחמי הוייטקונג במלחמת גרילה נגד הצרפתים והאמריקאים. הלוחמים התחבאו במנהרות שחלקם היו ממולכדות ומלאות בכלי נשק ומערכות תקשורת.

בובה של תיאטרון – אם חשבתם שתיאטרון בובות זה נחמד, חכו שתראו מופע של תיאטרון בובות על המים. מדובר במסורת צפון – וייטנאמית עתיקה עם סיפורים ואגדות. המופע מלווה במוסיקה וייטנאמית מסורתית עם תופים, פעמוני עץ, קרנות, חלילי במבוק ומצלתיים.

סירה עם אטריות – השווקים הצפים הם אטרקציה תיירותית וגם חוויה מיוחדת במינה. תוכלו לנשנש מרק אטריות ולשוט בין הדוכנים המלאים בתוצרת חקלאית מקומית. הסירות מלאות בפירות וירקות כמו אגוזי קוקוס, מנגו, ואפילו ערימה של צבים, תיבה של נחשים ועוד חומרי גלם לתבשילים מקומיים.

הדרקון והים – מפרץ הא לונג הוכרז כאתר מורשת עולמית ונחשב כאחד המפרצים המרהיבים בעולם. האזור מלא בכפרי דייגים, תרבות של שירים ומשוררים, סיפורים ואגדות על דרקונים שהצילו את תושבי וייטנאם הקדומים, וכל זה על רקע ים כחול וסלעי ענק מדהימים.

רכבת הרים – המקום הכי טוב לטיול טרקים בטבע של ווייטנאם הוא אזור סאפה (Sapa), עם נוף הררי, מזג אוויר נעים ומגוון עצום של בעלי חיים. בגלל הדרך המשובשת, מומלץ להגיע לאזור ברכבת וליהנות מחוויית נסיעה דרך כפרים ונופים ירוקים.

יש לכם חוויות מווייטנאם? שתפו אותנו!

 

כתיבת תגובה

Call Now Button