הקפידו לבדוק את השמורות הפרטיות שבמסלול לחווית טבע עוצמתית אמיתית

5 עצות זהב לבחירת טיול מאורגן בדרום אפריקה

תפסת מרובה

דרום אפריקה היא מדינה ענקית מלאת אטרקציות, ועד שמגיעים לשם – פשוט מתחשק לעשות הכל, זכרו שהכבישים במדינות אפריקה אינם הכבישים המוכרים לנו בישראל. הרבה פעמים דרך שנראית על המפה נסיעה של שעה עשויה לארוך שלוש שעות.

עצת זהב: חשוב לתכנן את המסלול כך שלא תיאלצו רק לעבור ליד האטרקציה או לשוב על עקבותיכם לאחר שנתקעתם בדרכים.

נסיעות בקייפטאון

קייפטאון היא אחת הערים היפות בעולם. העיר מחולקת לאיזורים רבים, ובחלק מהטיולים המאורגנים המסלול יוצא לסיורים ביקבים ובשאר אתרים מחוץ לעיר וחוזר, כך שתעבירו את היום בנסיעות ופקקים במקום ליהנות מהעיר המקסימה.

עצת זהב: היקבים מקסימים ומאוד מומלץ לבקר בשני יקבים לפחות. ובכל זאת, כדאי לעשות את זה ביום בו יוצאים מקייפטאון אל נתיב הגנים. ואם כבר אתם בקייפטאון, שימו לב שהטיול שלכם עובר באטרקציות החשובות:  אי כלבי הים, כף התקווה הטובה, הר השולחן, חוף בולדורס בו חיים הפינגויינים, רובע מלאי, המוזיאון היהודי ו-water front.

אחת היפות בעולם, קייפטאון

אחת היפות בעולם, קייפטאון

למצות את שמורת קרוגר

בניגוד לטנזניה או קניה בהן רוב השמורות נמצאות בבעלות ממשלתית ומנוהלות על ידי שמורות הגנים, רוב השמורות בדרום אפריקה מנוהלות על ידי גורמים פרטיים המקפידים על כללים נוקשים. הרבה מהשמורות משתפות פעולה עם ארגונים לשמירת בע"ח בסכנת הכחדה כמו הצ'יטות והקרנפים. שמורת קרוגר ופארק אדו הנמצאות בנתיב הגנים הן שמורות פרטיות המנוהלות על ידי המדינה. אחת השמורות הממשלתיות הפופולריות ביותר היא שמורת קרוגר הענקית. היא נמצאת במרחק לא קצר מקייפטאון ויוהנסבורג. נוסעים רבים נוסעים כמעט יום שלם עד השמורה, מעבירים בה שעות מעטות ולמחרת נוסעים חזרה.

עצת זהב: על מנת ליהנות משמורת קרוגר, יש לישון באזור שלה לפחות שני לילות. כך תוכלו לראות את החיות הנעות בתוך המרחב הענקי של השמורה.

בדקו את השמורות הפרטיות שבמסלול

בחלק מהשמורות הפרטיות, ובמיוחד בשמורות הקטנות במיוחד, תרגישו שאתם בגן חיות (ממש תוכלו לראות את הגדרות מסביב), ואין באמת תחושה של טבע אפריקאי אמיתי.

עצת זהב: ישנן שמורות פרטיות מדהימות גם באיזור יוהנסבורג וגם באיזור נתיב הגנים בהן ניתן לראות את החיות בטבע הפראי. שמורת Pilanesberg הנמצאת באיזור יוהנסבורג מומלצת מאוד, וכן שמורת פומבה הנמצאת ליד פורט אליזבט. תוכלו לראות בהן מגוון עצום של חיות מבלי לבזבז ימי טיול.

הקפידו לבדוק את השמורות הפרטיות שבמסלול לחווית טבע עוצמתית אמיתית

הקפידו לבדוק את השמורות הפרטיות שבמסלול לחווית טבע עוצמתית אמיתית

שמורת ניינזנה

שמורת נייזנה היפהפיה עלתה באש בשנת 2017, ובמשך שנה אי אפשר היה לעלות אל ראש הגבעה באמצעות הקרונית. בסוף שנת 2018 תוקנו נזקי השריפה והקרונית חזרה לעבוד, אבל למרבה הצער עדיין אפשר לראות את נזקי השריפה והפיח, כך שהנסיעה בה הפכה לפחות אטרקטיבית.

עצת זהב: אל תחמיצו את השייט בלגונה המקסימה והירוקה. וכן המרינה התוססת של ניינזה בה תוכלו ליהנות מחווית שופינג, ברים ומסעדות.

טיולים מאורגנים לדרום אפריקה סוגרים עם המומחים לאפריקה

כתיבת תגובה

Call Now Button