4 נקודות תצפית עוצרות נשימה באלבניה

לא תמיד השתלם לאלבניה להיות מדינה הררית. אימפריות לכל אורך ההיסטוריה ראו בה מקום אסטרטגי לתצפית על האויב ולכן היא נכבשה שוב ושוב, אבל היום, כשהשקט והשלום הגיעו למדינה היפה הזאת שבבלקן, הריה משקיפים לנקודות ירוקות ונחלים כחולים עוצרי נשימה. הנה 4 נקודות תצפית שלא ממש כדאי לכם לפספס בטיול הבא באלבניה

בואו להכיר את מדינת הבלקן האחרת >>

טירת קרויה

במרחק של כמה דקות נסיעה מטיראנה נמצאת העיר העתיקה קרויה, אחת הערים העתיקות והיפות של אלבניה. אפשר לראות אותה עוד מהכביש המוביל אליה. הבתים שוכנים על צלע ההר, וממש בפסגה נמצאות הטירה והמצודה. אחת מנקודות התצפית היפות ביותר היא אזור בית הקפה של קרויה, שם תוכלו לשבת בחוץ, להזמין משקאות ולראות את התמהיל המשגע שהוא אלבניה: הנוף הירוק והבתולי לצד המבנים המודרניים של טיראנה, כשאת כל הטוב הזה תוחמים הרים גבוהים מכוסי עננים.

התמהיל שהוא אלבניה, הנוף מקרויה

התמהיל שהוא אלבניה, הנוף מקרויה

מצודת רוזפה

העיר שקודרה, העיר הרביעית בגודלה באלבניה, שוכנת על אגם שקודרה הנקרא על שמה. במעלה ההר הגבוה ביותר שבעיר הזו, נמצאת מצודת רוזפה, שבמאה ה-14 היה כמעט בלתי אפשר להגיע אליה. כיום היא משמשת כנקודת תצפית מדהימה לאגם. כך בין ממצאים ארכיאולוגיים חשובים, תוכלו לשבת במסעדה השוכנת בתוך מבנה אבן אותנטי ולראות את הנוף המדהים שמתחת.

אגם שקודרה כפי שהוא נראה ממצודת רוזפה

אגם שקודרה כפי שהוא נראה ממצודת רוזפה

אפולוניה

ברור ששמעתם בעבר על אפולוניה, אם זה בטיולים באזור הבלקן ואם זה בשיעורי המיתולוגיה היוונית בבית הספר. העיר הוקמה במאה השישית לספירה ואכן עתיקות רבות מהתקופה הרומית מצויות בה עדיין: האמפיתיאטרון, בית הקברות, חלק מחומות העיר ועוד. מאפולוניה תוכלו להשקיף אל הנוף המדהים של העיר פייר. אם לא שבעתם מהעתיקות המרתקות של העיר, תוכלו להמשיך את הטיול למוזיאון טיראנה, אליו עברו כמה ממצאים חשובים משם.

עתיקות מהמאה השישית לספירה, אפולוניה

עתיקות מהמאה השישית לספירה, אפולוניה

בריאט – עיר אלף החלונות

בשונה מהנקודות האחרות, בריאט היא דווקא עיר שלא כדאי להיות רק בנקודה הכי גבוהה שלה כדי לראות עד כמה היא יפה. אמנם בעיר ישנו הר מחודד עם נקודת תצפית מהממת ממצודת קאלה על האגם והגשרים העתיקים, אבל אחד הדברים היותר מדהימים הוא סגנון הבניה של הבתים מהמאות ה-18 וה-19, אז נחקק חוק מיוחד בעיר המונע מאזרח אחד להסתיר את השמש לאזרח אחר, ולכן כל הבתים נבנו על צלע ההר כך שחלונותיהם בולטים החוצה. סגנון הבניה הזה העניק לעיר את הכינוי "עיר אלף החלונות".

אסור להסתיר את השמש, ביראט

אסור להסתיר את השמש, ביראט

כתיבת תגובה

Call Now Button