10 סיבות מעולות לנסוע לקפריסין

קפריסין הקרובה אלינו לא מאבדת אף פעם מהאטרקטיביות שלה ויש לפחות עשר סיבות שמושכות אותנו אליה בכל פעם מחדש. אנחנו יכולים לבקר בכל העולם אבל בסופו של דבר, כשנרצה לקפוץ לחופשה נעימה וקרובה במחיר הוגן ניסע לקפריסין ולא נתאכזב לעולם. זה כמו מקום נוסטלגי שאנחנו חוזרים אליו ומוצאים אותו כפי שהיה, אבל תמיד לטובה.

8200_4362_eshet_may_june_cafrisin_635x114

  1. חופים הסיבה שתמיד מחזירה אותנו בקביעות לקפריסין היא החופים שלה. אם יש משהו שלצערנו אין כאן אלה חופי זהב ותכלת משגעים שרק לשכב בהם ולבהות בזריחות ובשקיעות שם כדאי לנסוע עד אליה. חופי קסם קרוב לבית הם סיבה מספיק טובה לשמור על קשר קבוע איתה. כל כך הרבה גוונים של תכלת שתראו רק שם.shutterstock_78612379_-wonderful-sandy-beach-of-protaras-on-cyprus
  2. אוכל – עם כל הכבוד למסעדות יווניות, יווני אמיתי אוכלים רק שם. משהו בארומה המקומית, בזיתים שגדלים באי, בשמן הזית שמפיקים מהם, בגבינות הצאן המקומי ויחד עם גידולי החקלאות יוצר שילוב מצוין. כל אלה לא עוברים ביצוא אלא נשארים שם בבית, אם ברצונכם לטעום אוכל מסורתי יווני זה המקום.
  3. פאפוס – עיר נופש בדרום מערב קפריסין שמהווה ארמון קיץ של נופשים רבים מאירופה, ולכן גם נראית מפוארת ותיירותית בהתאם. מלונות וחופי טורקיז, רחובות שוקקים ומקומות בילוי רבים לכל המעוניין. נמל נפלא, טברנות ומסעדות ושווקים מקומיים. בפאפוס גם סלע אפרודיטה היפה, מוזיאונים מפורסמים המציגים מוצגים ארכיאולוגיים, אוקיאנוגרפיים וביזנטיים, כנסיות עתיקות יפות, מבצרים ומבנים עתיקים נוספים.
  4. איה נאפה – עיירת נופש עם חופים יפהפיים שמושכת היום בעיקר צעירים. היא תוססת מאוד, ומציעה שילוב של ישן וחדש ושלושה פסטיבלים ששניים מהם מתקיימים באביב ובקיץ. המון פעילות ימית וחופים שוקקים תיירים, אבל גם אתרי ארכיאולוגיה מעניינים כמו כנסיות עתיקות בכפרים שמסביבה.shutterstock_262909358
  5. טבע – חובבי הטיולים הרגליים, הימיים והממונעים ימצאו בקפריסין את כל האתרי הנהדרים שהם אידיאליים לחובבי פעילות אתגרית ומלאה אדרנלין. תוכלו לרכוב על ג'יפים או על אופנועים, לטפס ברגל להרים ולטייל בשמורות ולשוט בספינות בין המפרצונים והאיים הקטנים.
  6. לימסול – עיר נמל גדולה שהיא למעשה עיר נופש נהדרת שוקקת חיים פשוטו כמשמעו בכל שעות היממה. יש בה המון מקומות בילוי גם לבליינים ליליים, חוף ים ארוך ואטרקטיבי, מסעדות וטברנות ואתרים שנמצאים מחוץ לעיר ושווים ביקור בפני עצמו.
  7. מלונות הכל כלול – בקפריסין תמצאו את מלונות בסגנון הכל כלול שכל כך אוהבים כאן בישראל. במקומות רבים על החופים המדהימים של קפריסין כל המלונות המפוארים מציעים חופשות נהדרות בתנאים חלומיים ולא קשה לנסוע לשם ולו רק כדי ליהנות מכל זה במחיר נוח לכולם.
  8. ארכיאולוגיה מרתקת – בקפריסין אתרים ארכיאולוגיים רבים שמציגים את ההיסטוריה המפוארת של יוון על כל הארכיטקטורה המפוארת שלה. אבל יחד עם זאת גם התרבויות העתיקות שעברו בה כמו הצלבנים והביזנטים. כנסיות, מנזרים, מבצרים וכל מה שהותירו אחריהם מוצג לראווה באי.3
  9. לרנקה – חופים יפים שלא נמאס מהם לעולם, כמובן, בתי קפה וטברנות מקומיות, ושדה תעופה לאומי שנמצא בתוכה ולידו אגם מלח עם ציפורי פלמינגו. מוזיאון ימי הביניים שנמצא בתוך מצודה עתיקה מציג את ההיסטוריה של המקום, בעזרת ממצאים מאז התקופה הניאוליתית ועד הרומית. כנסיות ומוזיאונים, אקוודוקט ומבצרים ושילוב מנצח בין חדש לישן כמו בכל האי הנפלא הזה.
  10. טרודוס – הרכס הקריר הזה נמצא באי אבל שונה מנו לחלוטין במזג האוויר שבו. הוא קריר ומציע מסלולי טיולים מכל סוג, רגליים וממונעים, כולם עוברים בנופים הכי יפים בקפריסין וצופים לעבריה. במסלולים תעברו בכפרים ציוריים וקסומים, כנסיות ומנזרים מקומיים בני מאות שנים כמו כנסיית הצלב בפלנדי או בפלאטאניסטסה, לוגודרה וקאקופטריה. תטבלו בירק של הטבע מרשים ומרהיב ובחורף תוכלו לגלוש שם באתרי הסקי. עד כדי כך קריר שם.8200_4362_eshet_may_june_cafrisin_635x114

 

כתיבת תגובה

Call Now Button