דברים שלא ידעתם על שנחאי

10 דברים שלא ידעתם על שנחאי

שנחאי היא עיר מודרנית מאוד ועם זאת מלאה בהיסטוריה ומקומות קסומים. העיר משלבת מזרח ומערב, מסורת סינית עתיקה לצד אופנה וטכנולוגיה, אוכל רחוב מסורתי וגם מסעדות פאר. אכן, פסיפס צבעוני של אנשים ותרבויות. נכון שזו עיר מעניינת? לפניכם 10 עובדות מעניינות שלא ידעתם על שנחאי. תבלו!

1. שנחאי "נולדה" מכפר דייגים סיני עתיק בשם "הודו". פירוש השם הוא מלכודת דייגים מעץ בה היו משתמשים תושבי המקום.

2. בשנות ה – 30 של המאה הקודמת הגיעו כ – 20 אלף יהודים לשנחאי, כדי למצוא מקום מקלט מהכיבושים הנאציים.

3. אחד מהיהודים המפורסמים בשנחאי היה ויקטור ששון, מלונאי ובנקאי שאהב במיוחד סוסי מרוץ. ששון הקים בשנחאי את מלון השלום, הפועל עד היום.

4. מלון אסטור האוס בשנחאיהוא אחד מבתי המלון המפורסמים בעולם. המלון שימש במשך שנים רבות כמרכז העסקי והחברתי של דיפלומטים זרים, עיתונאים ואנשי ממשל.

5. אגדה מפורסמת במלון אסטור האוס מספרת על מאהב קנאי שמילא את חדרה של אהובתו לאחר שעזבה אותו בעשרות בעלי חיים, כולל קנגורו (!).

6. הקהילה הרוסית שהתפתחה בשנחאי בראשית המאה ה – 20 התמקמה באזור שנקרא "רוסיה הלבנה" והקימה בתי ספר, מועדוני תרבות וספורט. הנשים הרוסיות עסקו בין השאר בלימוד מוזיקה, צרפתית, ועבדו כתופרות ומעצבות שיער.

7. בניין המרכז הפיננסי העולמי בשנחאי, נחשב לנקודת התצפית הטובה ביותר על העיר. הבניין מתנשא לגובה של 101 קומות ונחשב מהגבוהים בעולם.

8. אחד מהמאכלים הפופולאריים בשנחאי הוא עוף צלוי "Tong Zi Ji" שמשמעות שמו היא "עוף ללא ניסיון מיני". העוף מוקפץ עם פלפלים או מוגש עם אדממה – פולי סויה ירוקים.

9. אם אתם מחפשים מאכלים מוכרים יותר, נסו את חטיפי הקבאב הנמכרים בדוכני הרחוב. מדובר במיני-שיפודים שמחזיקים נתחי קבב עסיסי בתיבול של כמון.

10. התרומה החשובה ביותר של הבריטים למסורת הקולינרית של שנחאי היא "תה המנחה" – ארוחה קלה של  אחרי הצהריים עם תה מתקתק, מאפים ועוגיות.

 

מה עוד אתם יודעים של שנחאי? שתפו אותנו!

כתיבת תגובה

Call Now Button