• ראשי
  • /
  • סרביה
  • /
  • 10 עובדות מעניינות שלא ידעתם על סרביה
סרביה

10 עובדות מעניינות שלא ידעתם על סרביה

סרביה

סרביה היא ארץ רבת פנים – המדינה שהתפצלה מיוגוסלביה, מציגה שילוב של ישן וחדש, עמים החיים זה לצד זה, תרבות מסורתית לצד מודרנית ובעיקר, הרבה מאוד מקומות מרתקים. הנה 10 עובדות מעניינות שלא ידעתם על סרביה.

1. סרביה ידועה במעיינות חמים עם סגולות מרפאות, כאשר אתר הספא המפורסם ביותר הוא ורנייצ'קה בּנייה (Vrnjacka Banja) המושך אליו מבקרים רבים בשנה.

2. אחד הסרבים המפורסמים ביותר הוא ניקולה טסלה, מהנדס חשמל ופיזיקאי שהיה ממציא דגול והשפיע על ייצור החשמל והאנרגיה.  בבלגרד ממוקם מוזיאון טסלה המוקדש למורשתו.

3. לסרביה יש מורשת ספורטיבית מפוארת עם כדורגלנים וכדורסלנים רבים. הספורטאי הנערץ ביותר הוא הטניסאי נובאק ג'וקוביץ' שנחשב מהטובים בעולם.

 

 

4. בניין קולנוע רקס (Rex) המפורסם בבלגרד שימש בעבר בית לארגוני צדקה יהודיים. עד היום מתנוסס מעליו הכיתוב "אל תשליכני לעת זקנה, ככלות כוחי אל תעזבני".

5. העיר נובי סאד (Novi Sad) נחשבת כמרכז תרבות אלטרנטיבי לבלגרד. בכל קיץ, העיר מארחת את פסטיבל המוסיקה EXIT המושך אליו חוגגים רבים מכל רחבי אירופה.

6. השר לשעבר יוסף (טומי) לפיד הוא יליד העיר נובי סאד שבסרביה. בשנת 2011 החליטה העירייה לקרוא לרחוב בעיר על שמו של לפיד.

7. פסטיבל הפולקלור הגדול בסרביה נערך מדי קיץ בכפר גוצ'ה (Guca). הפסטיבל מושך אליו תזמורות ולהקות מכל רחבי העולם, ובמהלכו נערכות גם תחרויות שתייה וספורט.

8. אחת הדרכים המיוחדות והטובות לחקור את בלגרד, היא דרך עשרות המנהרות התת קרקעיות ששימשו את השליטים השונים לצרכים צבאיים.

9. העיירה אלכסנדרובץ' (Aleksandrovac) בדרום סרביה, מוקפת כרמים ומציעה טעימות של היין המקומי המשובח. באזור יש גם מנזרים עתיקים ונופים יפהפיים.

10. הבמאי הסרבי אמיר קוסטוריצה הנחשב לגיבור תרבות מקומי, מתגורר בכפר שהוקם לצורכי צילום הסרט שלו. כפר הנופש דרוונגרד שוכן כ-200 ק"מ מהעיר בלגרד ושווה מאוד ביקור.

 

כתיבת תגובה

Call Now Button