10 "תירוצים" לנופש בסיציליה

סיציליה היא האי הגדול בדרום איטליה שנהנה מהעובדה שהוא חלק מאיטליה, מצד אחד, אבל כל כך לא איטליה שאנחנו מכירים, מצד שני. לאקלים, למיקום הגיאוגרפי ולהיסטוריה שלה יש השפעה גדולה מאוד על התפתחותה ואתם תראו זאת בעצמכם כשתגיעו לשם ותבינו למה היא מיוחדת כל כך. היא יפה מאוד, מעין גן עדן בין אירופה לאפריקה בים התיכון, היא מבטאת סגנונות של כל התקופות ההיסטוריות שעברו בה, והיא  פראית אבל גם ידידותית באופן ים תיכוני. אתם תאהבו אותה ואת ההצעות שלנו, שלא תוכלו לסרב להן, קרוב לוודאי.

מצאו כאן חבילות נופש לסיציליה >>

 1. טאורמינה – עיר היסטורית מלפני 2,000 שנה, שהפכה לעיירת נופש יפהפייה ומכשפת על הר טאורו ליד הר הגעש אתנה, על חוף הים היוני. כעיר נופש מפורסמת גם בתקופה המודרנית ביקרו בה מפורסמים רבים מהעבר, יש בה יופי בכל סמטה, כנסייה עתיקה ורחוב מרכזי של חנויות ומסעדות. לצפות בנופים, להירגע על החוף, להסתובב בין הפיאצות והגנים, לגמוע את היופי שלה ולטפס על ההר. היא מציגה בפניכם את כל העמים ששלטו בה, מהסיצילים דרך היוונים וכלה בצרפתים ובאיטלקים, כשכל תקופה באה לידי ביטוי אדריכלי במבנים מרשימים ובאתרים הארכיאולוגיים הייחודיים שנותרו בה, כמו התיאטרון היווני.
  TAORMINA
 2. סבוקה – חובבי הקולנוע שאינם מוותרים על המיתוס על משפחות המאפיה של פעם, מוזמנים לבקר בעיירה שבה צולמו הסצינות שבהן אל פאצ'ינו כמייקל קורליאונה חי בזמן גלותו בסיציליה. משפחת הסנדק חיה פה עדיין בסמטאות הציוריות של העיירה. בנוסף להיותה אתר קולנוע, העיירה יפה מאין כמוהה!
 3. פאלרמו – עיר הבירה הסיציליאנית שוכנת לחוף הים הזהוב, והיא יפהפייה מקומית בפני עצמה יש בה נמל פעיל וציורי, סמטאות ועיר עתיקה, ארמונות וגנים שרוסי לפניכם על כל היפעה שלהם.
 4. עיירות הדייגים – סיציליה היא תרבות ים וככזאת לכל כפר דייגים יש את המסורת שלו שלא השתנתה. מקומות רבים נראים עדיין כמו שהיו ואם אתם מחפשים אותנטיות בקרו בהם בכל חוף שתהיו. ליד פאלרמו, למשל, תמצאו את העיירה מונראלה אבל הרשו לעצמכם לסטות מהדרך ולהיכנס לכפר נסתר ותראו איזה יופי, כמו בקסטל מרה דל גולפו, עיירת נמל ודייגים נוספת.
  מצאו כאן חבילות נופש לסיציליה >>
  shutterstock_155545046
 5. סירקוזה – שבמחוז הנושא שם זה היא עיר שגם בה היסטוריה ארוכה, ובה פארק ארכיאולוגי שלוקח אתכם לכל התקופות, בעיקר מימי הביניים. יש בו המון מבנים שעומדים על תלם וממחישים את פאר התקופה.
 6. הר אתנה the volcano Etna landscape – גולת הכותרת היא סיור בלוע הגעש של ההר, הפעיל עדיין, אם יש לכם לב חזק ומשיכה עזה להרפתקנות, משום שהוא מתפרץ בקטנה כמה פעמים בשנה.
  the volcano Etna landscape
 7. תוצרת מקומית – סיציליה היא אחד המקומות האלה שכנראה לא יתקלקלו לעולם מבחינה קולינרית משום שהם מגדלים את חומרי הגלם שלהם בעצמם. נסו את הקינוח המקומי בצורת קנולי, או את הגבינות המעולות שעושים בעיקר מחלב צאן, את שמן הזית והיינות הנשכניים של סיציליה ושתו מהגרניטה המרעננת שלהם.
 8. חוויית קניות בסיציליה תיהנו מחוויה נהדרת המחכה למי שרוצה למצוא מציאות בסגנון איטלקי משובח במתחמי אאוטלט ענקי ליד קטניה.
 9. פסטות ופיצות –  בצק מעולה הוא המאפיין של האוכל האיטלקי. נסו את הפסטה שלהם, וגם את הפיצה שהיא אוכל בפני עצמו. הסגנון הדרומי באיטליה שונה מהסגנון הקולינרי הצפוני שכן הוא מבוסס פחות על שמנת. כך הפסטה והפיצות שם מצטיינות ברטבים אחרים אבל בעיקר בשפע של גבינות מקומיות שכדאי לקחת הביתה.
  shutterstock_153671084_-italian-pasta-with-eggplant-gray-table-green-background
 10. חופים  למי שעייף מהפעילות ומהטיולים נאמר שסיציליה היא אי שמציע חופים יפהפיים גם למי שרוצה בסך הכל לתפוס ים תיכוניות מעולה של בטן-גב. סביר להניח שתבלו קצת בסביבה אבל החופים היפים של סיציליה הם סיבה מספיק טובה לנסוע עד לשם בעיקר בעונה הנוחה הקרובה.
  מצאו כאן חבילות נופש לסיציליה >>
  shutterstock_213370534_-isola-bella-rocky-island-in-taormina-sicilyחבילות נופש לסיציליה הם אפשרות מעולה לנופש הקרוב שלכם.

כתיבת תגובה

Call Now Button